12. 8. 2022

Po sedemmetrovkah Islandci boljši

Slovenska izbrana vrsta bo po porazu proti Islandiji - ta je bila po sedemmetrovkah boljša s 30:29 - na evropskem prvenstvu do 18 let igrala za končno 11. mesto. V soboto ob 15. uri se bo pomerila s poraženko dvoboja med Ferskimi otoki in Črno goro.

Po izjemni zmagi, ki je slovenski vrsti prinesla uvrstitev med najboljših 12 ekip in s tem vozovnico na svetovno prvenstvo prihodnje leto na Hrvaškem, so mladi rokometaši izpod Alp znova pokazali svoj značaj. Tekmeci s severa Evrope so vodili že s šestimi zadetki, a so jih izbranci Sandija Markla ujeli, premoč pa morali poznati šele pri izvajanju strelov s sedmih metrov.

Z golom Malika Mlivića je Slovenija ob koncu 6. minute povedla s 3:2, nato pa so Islandci s petimi zaporednimi zadetki pripravili preobrat. Na začetku drugega polčasa so ušli na 16:10, kar je bila njihova najvišja prednost.

Slovenci so priključek ujeli dobrih osem minut pred koncem, ko je kapetan Nejc Hriberšek zaključil delni niz 4:0 za 22:22. Islandci so do izteka 60. minute še nekajkrat povedli za zadetek, a je Slovenija vselej rezultat poravnala. Na koncu je imela tudi napad za zmago, a ga ni izkoristila.

V igri sedemmetrovk prva slovenska strela nista zadela želenega cilja, na drugi strani pa je Islandija zgrešila le v tretje.

Pri Sloveniji je bil z 11 zadetki najboljši 16-letni Mai Marguč, devet jih je dodal Mlivič.

EVROPSKO PRVENSTVO Z ROKOMETAŠE DO 18 LET (Črna gora, Podgorica)