23. 12. 2022

Krimovkam derbi v Ajdovščini

Rokometašice Krima Mercatorja na novoletni premor odhajajo kot vodilna ekipa modre skupine 1. ženske rokometne lige. Na zaostalem derbiju 7. kroga so na derbiju v gosteh z 32:27 premagale ajdovski Mlinotest.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 7. KROG

7. krog, petek, 23. decembra:
ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA : RK KRIM MERCATOR 27:32 (14:17)
Černigoj 6, Ferfolja in Perazić (3) po 5; Varagić 7 (2), Lazović in Radičević (1) po 5.

Polna dvorana Športnega centra Police je lahko uživala v lepi rokometni predstavi. V uvodnih 17 minutah je na parketu potekal izenačen boj. Ajdovke nato sprva niso pretirano izkoristile dveh zaporednih izključitev v vrstah tekmic, a vseeno nadaljevale z nekoliko boljšo igro in v 24. minuti z golom Teje Ferfolja ušle na 13:10.
To je predramilo Krimovke, ki so za tem v obrambi zaigrale veliko bolj angažirano, Mlinarke pa v napadu niso imele pravih idej. Neprebojni obrambni zid Ljubljančank do polčasa ni prejel niti zadetka, na drugi strani pa je tik pred odhodom na glavni odmor Maja Svetik dosegla sedmi zaporedni zadetek Krima za 17:14. Tudi po vrnitvi na igrišče se razmerje moči ni spremenilo, saj branilke naslova gostiteljicam niso dopustile, da bi se jim približale na manj kot tri zadetke.
Pri Mlinotestu Ajdovščini je bila s šestimi zadetki najboljša kapetanka kadetske reprezentance Nena Černigoj, na drugi strani je slovenska članska reprezentantka Alja Varagić dosegla gol več.

IZJAVI PO TEKMI:

Nena Černigoj, rokometašica ŽRK Mlinotest Ajdovščina:
''Za nami je derbi v pravem pomenu besede. Borile smo se od prve minute. Vsekakor se pozna, da imajo tekmice dodano kakovost in večjo rotacijo igralk. Predvsem smo dokazale same sebi, da zmoremo in znamo ter da se lahko kosamo s komerkoli.''

Maja Svetik, rokometašica RK Krim Mercator:
''Lepo se je vrniti domov, sploh igranje pred polno tribuno je nekaj neverjetnega. Ne glede, da so navijači navijali za drugi klub, je bila atmosfera super. Derbi je bil zanimiv, sploh ker je šlo za tekmo med prvo- in drugo-uvrščeno ekipo. Vsak čast Mlinarkam, dokazale so, da si zaslužijo drugo mesto, mi pa prvega.''