2. 7. 2007

Kadetinje na EP v boj od 9. do 16. mesta

Slovenija - Srbija 23:26 (12:11)
Bratislava - Sodnika: Ben Dan in Faran (Izrael).
Slovenija: Šoberl, Pikl (14 obramb), Murn; Gros 3, Mihajlovič 2, Vidic 3, Toš, Panger, Gregorc, Ahlin 2, Okleščen 8, Mavsar 2, Gerič, Sivka 2, Ovsenek, Koren 1.
Srbija: Kocić, M. Čolić, K. Georgijev (15 obramb);S. Čolić, Ribičić, Stanisavljević, Miljković, Rabata 4, Trifunović 12, Radojčić, Nikolić 2, Sekulić, Živković 1, Zunić, T. Georgijev 2, Cvijić.

Slovenija - Nizozemska 30:34 (12:15)
Bratislava - Sodnika: Guseva in Vertanijan (Rusija).
Slovenija: Šoberl (12 obramb), Pikl (1 obramba); Gros 2, Mihajlovič, Vidic 5, Toš, Panger 5, Gregoprc, Ahlin 9, Okleščen 4, Mavsar, Gerič 3, Sivka 1, Koren 1.
Nizozemska: Terlouw (7 obramb), Wissink (3 obrambe); Smeets, Piekhaar 3, Kramer 7, De Haze 2, Van der Hejden 3, Rozemalen 4, Broch 11, Moelker, Kuik, Schop, Grashof, Bont 4.

Slovenija - Norveška 17:29 (9:11)
Bratislava - Sodnika: Bonaventura in Bonaventura (Francija)
Slovenija: Šoberl (10 obramb - 1 x 7m), Murn (2 obrambi); Gros 7, Mihajlovič, Vidic 3, Toš 2, Panger, Gregorc, Ahlin 2, Okleščen 1, Gerič, Sivka, Ovsenek, Koren 1.
Norveška: Solberg (10 obramb - 1 x 7m), Alm (3 obrambe); Molid 5, Oftedal 1, Kurtović 1, Boe 1, Moerk 11, Jakobsen, Folkvord 1, Birkeland, M. Homme, Solber 2, Pettersen, Ch. Homme 7.

Varovanke trenerke Bernarde Pohleven (igralke rojene leta 1990 in mlajše) so na vseh treh tekmah skupine D EP v Bratislavi doživele poraze in se bodo v nadaljevanju tekmovanja potegovale za uvrstitev od 9. do 16. mesta. V prvem krogu proti Srbiji so vodile vse do 42. minute, v dramatični končnici pa niso imele dovolj sreče. V drugem krogu je mlade Slovenke čakal dvoboj z Nizozemsko, ki je v prvem krogu ugnala Norveško. okrat so bile usodne začetne minute, saj so Nizozemke povedel s kar 7:0, na semaforju pa je pisalo, da se igra šele šesta minuta tekme. Ob neverjetni nepopustljivosti in borbenosti je mladim Slovenkam v 40. minuti uspelo izenačiti na 19:19. Kot za stavo je zadevala Ahlinova. Izenačeno je bilo še v 50. minuti (27:27), a potem je do izraza prišlo dejstvo, da so naše mlade igralke v lovu za visoko prednostjo Nizozemk izgubile ogromno energije. V tretjem krogu je Slovenijo čakal še dvoboj z Norveško. Po izenačenem prvem delu so Slovenke v nadaljevanju povsem popustile in Norvežka je v drugem polčasu imela že 12 zadetkov prednosti.
Slovenijo zdaj čaka boj za uvrstitev od 9. do 16. mesta.

Izidi, skupina D: Slovenija - Srbija 23:26 (12:11), Norveška - Nizozemska 29:33 (15:18); Nizozemska - Slovenija34:30 (15:12), Srbija - Norveška 23:22 (14:7); Slovenija - Norveška 17:29 (9:11), Srbija - Nizozemska 25:33 (11:17)