11. 6. 2007

Pomlajene Slovenke še drugič izgubile

Avstrija – Slovenija 28:24 (14:11)
Dunaj - Športna dvorana. 800 gledalcev. Sodnika: Laursen in Nielsen (oba Danska).
Avstrija: Rusnačenko, Blazek, Boesch 1, Urch, Materzok 1 (1), Magelinskas 8, Budečevič 4 (2), Plach, Fritz 5, Stumvoll 1, Engel 4 (1), Simkunaite, Spiridon 4.
Slovenija: Zec, Marinček, Zrnec 4 (2), Argenti 3, Sotler 2, Varlec 3, Puš, Šon 1, Jeriček, Hrnjič 5 (2), Čerenjak 1, Skutnik 2, Kikanovič, Irman 3.
Sedemmetrovke: Avstrija 10 (6), Slovenija 5 (3).
Izključitve: Avstrija 8, Slovenija 8 minut.
Niz zaporednih nastopov ženske reprezentance na velikih tekmovanjih se je končal. Ženski reprezentančni rokomet čaka novi začetek. Niz se je začel na SP 2001 v Italiji in nadaljeval na EP 2002 na Danskem, SP 2003 na Hrvaškem, EP 2004 na Madžarskem, SP 2005 v Rusiji in EP 2006 na Švedskem. Močno pomlajena slovenska reprezentanca se v avstrijski prestolnici ni predala. Varovanke selektorja Roberta Beguša so se borile po najboljših močeh, a so bile izkušnje velika prednost gostiteljic. Prvi polčas je bil izenačen, v drugem so si Avstrijke v 47. minuti priigrale že šest zadetkov prednosti (23:17), kar je bilo odločilnega pomena.
»Igralkam nimam kaj za očitati. Dekleta so se borile po najboljših močeh, a žal naredile nekaj napak preveč,« je po tekmi povedal slovenski selektor Beguš.
Žensko reprezentanco zdaj čakajo kvalifikacije za EP 2008.