1. 7. 2009

Slovenske rokometašice so na sredozemskih igrah premagale Italijo in osvojile sedmo mesto

Ženska reprezentanca Slovenije je nastop na sredozemskih igrah v Pescari v Italiji končala na sedmem mestu. Na tekmi za končno sedmo mesto so Slovenke premagale gostiteljice Italijanke s 44:27 (19:11).

Italija - Slovenija 27:44 (11:19)

Pescara - Dvorana Santa Filomena, gledalcev: 300, sodnika: Bekhoukhe in Benabderrahmane (oba Alžirija).

Italija:
Carini, Federspieler 1, Di Fazzio 4, Popescu 7 (2), Oliveri 4, Contini 1, Lenardon 2, Furlanetto 2, Morreale, Giallongo 1, Egger 3, Lampis 2, Niederwiesser, Ganga.

Slovenija: Zec, Argenti, Zrnec 8 (2), Gros 1 (1), Puš, Irman 4, Čerenjak 4 (1), Pandžič, Skutnik 1, Mavsar 7, Varlec 4 (2), Breznik 4, Koren 5 (1), Mitruševska 6.

Sedemmetrovke: Italija 2 (2), Slovenija 7 (7).

Izključitve: Italija 10, Slovenija 16 minut.

Po treh zaporednih porazih proti Črni gori (25:26), Franciji (21:27) in Srbiji (26:30) je ženska članska reprezentanca Slovenije na letošnjih sredozemskih igrah v Pescari vendarle okusila slast zmage. Na tekmi za končno sedmo mesto v Chietiju, oddaljenem od Pescare približno 30 kilometrov, se je ekipa selektorja Ivice Rimanića pomerila z Italijankami in prepričljivo slavila s 44:27. Tekma proti domačinkam, s katerimi se bo Slovenija pomerila tudi v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu leta 2010, ki ga bosta gostili Danska in Norveška, je bila odločena že po prvem polčasu. Do odhoda na odmor so si slovenske rokometašice proti Italiji, ki so jo visoko premagale že na letošnjem Dnevu slovenskega rokometa v dvorani na Kodeljevem v Ljubljani, namreč priigrale osem zadetkov prednosti (19:11). V drugem polčasu so jo več kot podvojile - do končnih 17 zadetkov razlike - in sredozemske igre pri zahodnih sosedah končale s prvo zmago na četrti tekmi.