2. 7. 2009

Slovenski kadeti so na odprtem EP na Švedskem dosegli že četrto zaporedno zmago

Na odprtem evropskem prvenstvu v Göteborgu na Švedskem je kadetska reprezentanca Slovenije znova zmagala. Mladi slovenski upi so na četrti tekmi četrtič slavili, njihova tokratna »žrtev« pa je bila Moldavija, ki so jo premagali s 27:14 (15:6).

Slovenija – Moldavija 27:14 (15:6)

Göteborg – Športna dvorana Vallhala, gledalcev: 50, sodnika: Mandak in Rudinsky (oba Slovaška).

Slovenija: Jelovčan 5, Marguč 5, Smolnik 5, Kljajič 4, Tominec 3, Ferkulj 2, Ranevski 2, Gaber 1, Cingesar, Mlakar, Nosan, Perovšek, Poklar, Poteko, Taletovič.

Moldavija: Oprea 4, Zacaciurin 3, Maruha 2, Beleajev 1, Carali 1, Erhan 1, Lupasco 1, Maruha 1, Erhan, Macovchin, Motrevici, Plesca, Sanin, Vartic, Vitehovschi.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Moldavija 1 (0).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Moldavija 6 minut.

Potem ko so na prvih treh tekmah premagali Nizozemsko (23:16), Izrael (22:16) in Madžarsko (25:17), je kadetska reprezentanca Slovenija pod vodstvom trenerja Tomaža Juršiča danes dosegla še četrto zmago. Moldavija v nobenem elementu rokometne igre ni bila kos razpoloženim slovenskim upom, ki so si že v prvem polčasu priigrali kar devet zadetkov prednosti (15:6). V nadaljevanju so jo še povečali, zanimivo pa je, da je reprezentanca Moldavije na celotni tekmi dosegla manj zadetkov (14), kot jih je Slovenija samo v prvem polčasu (15).

V predtekmovalni skupini D je Slovenija prepričljivo osvojila prvo mesto z maksimalnim izkupičkom osmih točk, sledijo pa ji Nizozemska (5), Madžarska (4), Izrael (2) in Moldavija (1).