18. 8. 2009

Slovenske mladinke na evropskem prvenstvu na Madžarskem klonile tudi proti Črni gori

Slovenska ženska mladinska reprezentanca je v prvi tekmi "razigravanja" za uvrstitev od 9. in 16. mesta klonila tudi proti Črni gori s 23:28 (10:16). Slovenke se bodo v sredo, 19. avgusta, pomerile še z reprezentanco Slovaške.

Slovenija - Črna gora 23:28 (10:16)

Dvorana Magvassy Mihaly, gledalcev 300, sodnika: Črnojević in Radić (oba Hrvaška).

Slovenija: Šoberl (16 obramb), Pikl (3 obrambe), Gros 7, Koren 5, Gregorc 4, Mavsar 3, Fatkič 1, Gerič 1, Okleščen 1, Rojc 1, Ceglar, Guberinič, Kogovšek, Mihajlovič.

Črna gora: Knežević 8, Mehmedović 7, Delić 5, Bozović 3, Premović 2, Klikovac 1, Marković 1, Joličić, Novaković, Tatar, Vlahović, Vukčević.

Izključitve: Slovenija 4 minute, Črna gora 10 minut.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Črna gora 1 (1).

Slovenska dekleta so ponovno dobro začela tekmo in v enajsti minuti vodila s 7:5. Kot že na prejšnjih srečanjih, je tudi tokrat nato sledil padec v igri, kar so nasprotnice izkoristile in z delnim izidom 6:0 v 19. minuti povedle z 11:7. Slovenke so se zadnjič približale v 26. minuti na 10:12, polčas pa se je končal s šestimi zadetki prednosti za Črnogorke (10:16). Drugi polčas ni postregel s preobratom, naše reprezentantke so ponovno naredile preveč napak, tudi v obrambi niso bile najbolj razpoložene, tako da so na koncu izgubile s 23:28.

Pomočnik trenerja slovenske reprezentance Salvador Krajnčič je po tekmi povedal: "Ponovno smo napravili preveč tehničnih napak in omogočili tekmicam, da dosegajo zadetke iz protinapadov, kar je na koncu tudi odločilo tekmo. Tekmo bomo podrobno analizirali in poskušali popraviti vzroke za številne napake v napadu."