5. 1. 2010

Vse poti vodijo v Innsbruck

Slovenska reprezentanca bo na evropskem prvenstvu v Avstriji, ki se začenja 19. januarja, prvi del igrala v skupini C, ki jo gosti Innsbruck (tudi drugi del, če se tja prebije). Zato vam na tem mestu podrobneje predstavljamo to zahodno avstrijsko mesto.

Innsbruck je glavno mesto avstrijske zveze dežele Tirolske in je dobro poznano zimsko športno središče. Mesto ob reki Inn je že dvakrat gostilo zimske olimpijske igre (1964 in 1976). Staro tirolsko mesto obdano z Alpami je prekrasno predvsem v zimskem času. Ponuja namreč marsikaj zanimivega – od sprehoda po zanimivih ozkih mestnih ulicah, ki se prepletajo med sabo in fascinirajo z visokimi gotskimi in baročnimi zgradbami, do muzejev in galerij, vladarske palače ter zimskih športnih užitkov. V neposredni bližini bodo lahko ljubitelji rokometa odšli tudi na smuku, saj okoliške gore ponujajo izjemne smučarske užitke. Iz središča mesta a vas na višino 2300 metrov v samo 20 minutah na izjemno razgledno točko popelje tudi gondolska žičnica.

Innsbruck bo zagotovo izvrsten gostitelj, saj ima obilico izkušenj z organizacijo velikih športnih dogodkov, od olimpijskih iger, do novoletne skakalne turneje, hokejskih prvenstev in nogometnega evropskega prvenstva.

Primarno športno dogajanje bo v januarju v olimpijskem športnem centru, ki sprejme 10.000 gledalcev.

Osnovni podatki:
Število prebivalcev: 120.000
Oddaljenost od Slovenije: Ljubljana: 386 km (cca. 5 ur); Maribor 494 km (cca. 5 ur); Koper 425 km (cca. 5 ur in pol)
Znamenitosti: Zlata streha, vladarska palača, gotsko in baročno staro mestno središče, grad Ambras, vladarska cerkev, Katedrala Sv. Janeza, skakalnica Bergisel …

Dvorana: Olimpijska dvorana
Kapaciteta: 10.000
Zgrajena: leta 1961, obnova 2005
Vstopnice (prvi del): 22,40 EUR, 42,40 EUR, 52,40 EUR
(drugi del): 27,60 EUR, 43,60 EUR, 69,60 EUR, 93,60 EUR

Vstopnice za Euro 2010 lahko še vedno kupite na EVENTIM.SI.

Vse o evropskem prvenstvu 2010