3. 8. 2010

Proti Nemčiji so slovenski mladinci doživeli prvi poraz na letošnjem EP na Slovaškem

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je na EP na Slovaškem doživela prvi poraz. Na uvodni tekmi drugega dela tekmovanja jo je premagala Nemčija z 31:25 (14:11), odločilno tekmo za napredovanje v polfinale pa bodo Slovenci igrali v sredo, 4. avgusta, ob 20. uri proti Španiji.

Slovenija - Nemčija 25:31 (11:14)

Bratislava - Dvorana Sibamac Arena, gledalcev: 500, sodnika: Stenrand in Birch (oba Danska).

Slovenija: Lesjak (5 obramb), Taletovič (6 obramb), Gaber, Jelovčan, Marguč 7 (2), Mlakar 1, Nosan 4, Papež, Poklar 4, Poteko, Smolnik, Šoštarič 1, Zarabec 3, Cingesar 6.

Nemčija: Desrusse, Krechel, Wetzel, Becker, Sellin 3, Schubert 8, Drechsler 2, Geppert 4, Dissinger 1, Fäth 9, Steinert 1, Russ 1, Pekeler 2, Wetzel, Hornke, Konig.

Po treh zaporednih zmagah v predtekmovalni skupini D na letošnjem EP (Švedska, Romunija, Hrvaška) so slovenski rokometni upi proti aktualnim svetovnim prvakom Nemcem doživeli prvi poraz. Prvi polčas tekme proti prav tako neporaženi Nemčiji (v predtekmovanju je premagala Rusijo, Finsko in Španijo) je minil v znamenju številnih izenačenj in enakovredne igre. Največja prednost v korist katere izmed reprezentanc (Nemčija) sta bila dva začetka na začetku dvoboja (4:2), toda v končnici prvega dela so si nasprotniki prvič priigrali občutnejšo prednost treh zadetkov, s katero so tudi odšli na odmor (14:11).

Na začetku drugega polčasa so nemški mladinci prednost celo podvojili (17:11, 18:12), kljub temu pa so jo Slovenci po osmih minutah igre znova prepolovili (15:18). Nato je naskok Nemcev ves čas znašal od treh do petih zadetkov, osem minut pred koncem pa je moštvo selektorja Martina Heubergerja vodilo s 26:21. Slovenski selektor Slavko Ivezič je vzel minuto odmora, po kateri so se njegovi igralci z dvema zaporednima zadetkoma znova približali samo na tri zadetke zaostanka (23:26). Toda nemški rokometaši so v končnici spet "dodali plin" in si z visoko zmago (31:25) že pred zadnjim krogom zagotovili napredovanje v polfinale EP na Slovaškem.

Prva tekma v "slovenski" skupini M2 se je končala z zmago Španije proti Švedski s 26:23, čeprav so Španci ob polčasu zaostajali kar za štiri zadetke (10:14). Švedi so s porazom dokončno izpadli iz boja za polfinale, o drugem potniku med najboljše štiri reprezentance v Evropi pa bo odločala tekma Slovenija – Španija, ki bo v sredo, 4. avgusta, ob 20. uri.

V skupini M1 si je prvo polfinalno vstopnico priigrala Portugalska, ki je z minimalno razliko (29:28) premagala Dansko. O drugem potniku za polfinale bo odločal neposredni skandinavski dvoboj med Islandijo ("povozila" je Francijo kar z 42:30 in jo izločila iz boja za napredovanje) in Dansko.