15. 8. 2010

Rokometaši Gorenja zmagovalci letošnjega Jarnovičevega memoriala v Rdeči dvorani

Na Jarnovičevem memorialu v Rdeči dvorani v Velenju so si končno zmago priigrali rokometaši domačega Gorenja, ki so v velikem finalu premagali švicarski Kadetten s 34:30. Tretje mesto so osvojili igralci Celja Pivovarne Laško, ki so ugnali francoski Tremblay s 37:34, peto pa Nexe iz Našic, ki je bil boljši od Bosne (24:23).

Zadnji tekmovalni dan na Jarnovičevem memorialu sta s tekmo za končno peto mesto začela Bosna iz Sarajeva (Bosna in Hercegovina) in Nexe iz Našic (Hrvaška), ki ga trenira Kasima Kamenica. V dvoboju moštev, ki na prvih dveh tekmah nista osvojili niti točke, je bil v zanimivi končnici uspešnejši hrvaški klub. Nexe je tako dosegel prvo zmago in osvojil peto mesto, Bosna kot edini klub brez zmage na turnirju pa zadnje.

Za tretje mesto sta se pomerila Celje Pivovarna Laško in Tremblay, po izenačenem prvem polčasu (19:19), v katerem so imeli Francozi nekajkrat tri zadetke prednosti, pa so se na koncu veselili aktualni slovenski prvaki. Pivovarji (Gajič 9 zadetkov, Žvižej 8, Marguč 5) so imeli v drugem polčasu že pet zadetkov naskoka (28.23), kljub temu pa je Tremblay (Bingo 10, Mongin in Sall po 5) v 47. minuti izenačil na 29:29. Sledili sta še dve izenačenji (30:32, 32:32), ob izključitvi Poklarja je Alilović ubranil strel s sedmih metrov, Gajič pa je v napadu zadel za 34:32. Gostje so se nato približali na gol zaostanka (33:34), a v zadnjih minutah so Celjani tehtnico dokončno nagnili na svojo stran.

V finalu sta se pomerila kluba, ki v predtekmovanju nista izgubila niti točke: Gorenje je premagalo Nexe in Tremblay, Kadetten pa Celje Pivovarno Laško in Bosno. Kljub igralsko oslabljeni zasedbi je moštvo trenerja Branka Tamšeta premagalo aktualne švicarske prvake in finaliste evropskega pokala EHF v minuli sezoni s 34:30. Pred koncem prvega polčasa so imeli Velenjčani že pet zadetkov prednosti (14:9), v nadaljevanju pa gostom kljub številnim izključitvam ni uspelo izpeljati rezultatskega preobrata. Kadetten (v 38. minuti je ostal brez Estonca Patraila, ki si je zvil gleženj) se je sredi drugega polčasa približal samo na 25:27, a nato ni izkoristil dveh igralcev več, v zanimivi končnici pa so bili znova uspešnejši igralci Gorenja. Za Gorenje so največ zadetkov dosegli Golčar (10), Šimič (7) in Miklavčič (4), pri Kadettnu pa so bili najučinkovitejši Uršič (7), Stojanović in Mait (po 5).

Za najboljšega igralca turnirja je bil izbran Nikola Manojlović (Gorenje), za najboljšega vratarja Islandec Bjorgvin Gustavsson (Kadetten), najučinkovitejši igralec pa je s 27 zadetki na treh tekmah postal Rok Golčar (Gorenje).