4. 9. 2010

Gorenje izgubilo tudi proti Ademarju in se dokončno poslovilo od letošnje lige prvakov

Po porazu proti Rheinu Neckarju (28:33) so se rokometaši Gorenja v drugem krogu kvalifikacijskega turnirja povabljencev za ligo prvakov v Karlsruheju pomerili s španskim klubom Reale Ademar. Uspešnejši so bili Španci, ki so zmagali s 27:21 (15:12), tako da so se Velenjčani že pred zadnjo tekmo poslovili od nastopa v letošnji ligi prvakov.

Gorenje Velenje - Reale Ademar 21:27 (12:15)

Karlsruhe - Dvorana Europahalle, gledalcev: 600, sodnika: Leifsson in Palsson (oba Islandija).

Gorenje Velenje: Gajić (12 obramb), Skok (1 obramba), Zaponšek, Bezjak 3, Manojlović 1, Rutar, Cehte 6, Miklavčič 1, Musa, Štefanič, Golčar 2, Šoštarič, Gams 2 (1), Bajram, Nosan, Šimič 6 (3).

Reale Ademar: Alamo (12 obramb), Losert, Goni 1, Carou 1, Montoro 1, Cosa 4 (2), Vega 4 (2), Andreau 3, Carrillo 4, Buntić 5, Krivošljikov 1, Černov, Aguirrezabalaga 2, Ortigosa 4 (4), Stranovsky, Čutura.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Reale Ademar 7 (6).

Izključitve: Gorenje Velenje 4 minute, Reale Ademar 8 minut.

Rdeči karton: Bajram (Gorenje Velenje, 43. minuta).

Za slovenske podprvake se je tekma v dvorani Europahalle v Karlsruheju odlično začela, kajti po dveh zadetkih Roka Šimiča so povedli z 2:0. Toda rokometaši Ademarja so nato dosegli tri zadetke zapored in v deveti minuti vodili s 3:2. Španci so si nato priigrali že tri zadetke prednosti (6:3) in velenjski trener Branko Tamše je bil še pred sredino prvega polčasa prisiljen vzeti minuto odmora. Ta je njegovim igralcem sprva očitno pomagala, saj so se v 20. minuti približali samo na zadetek zaostanka (8:9). Končnica prvega polčasa je spet pripadla Ademarju (15:11), z zadetkom Janeza Gamsa pa je Gorenje odšlo na odmor z "minus tri" (12:15).

Začetek drugega del igre je pripadel rokometašem španskega kluba, ki so imeli v 35. minuti že pet zadetkov naskoka (18:13). Kljub visokemu zaostanku Gorenje ni vrglo puške v koruzo in je z dvema zaporednima zadetkoma znižalo na 15:18, nekaj kasneje pa še na 16:19. V 43. minuti so Velenjčani ostali brez enega stebrov obrambe Dina Bajrama, ki je zaradi prekrška nad Montoro dobil neposredni rdeči karton in je moral predčasno z igrišča. Sledil je velik padec v igri Gorenja, Ademar pa je spretno izkoriščal številne napake. Deset minut pred koncem je bilo na semaforju že 23:17 za Špance, ki so v prvem krogu v dramatični končnici klonili proti danskemu klubu Bjerringbro-Silkeborg. Toda proti Velenjčanom so rutinirano odigrali končnico in zmagali s 27:21.

Po dveh porazih je Gorenje že pred zadnjim krogom, v katerem se bo pomerilo z Danci, izgubili vse možnosti za morebitno prvo mesto na kvalifikacijskem turnirju v Karslruheju in nastop v letošnji ligi prvakov. Velenjčani bodo tako v sezoni 2010/11 igrali v evropskem pokalu EHF.

Spored in izidi kvalifikacijskega turnirja povabljencev:

Petek, 3. septembra 2010:

Reale Ademar - Bjerringbro-Silkeborg 26:27 (15:16)

Rhein Neckar Löwen - Gorenje Velenje 33:28 (20:13)

Sobota, 4. septembra:

Bjerringbro-Silkeborg - Rhein Neckar Löwen 26:31 (13:17)

Nedelja, 5. septembra:

ob 15.00: Bjerringbro-Silkeborg - Gorenje Velenje

ob 17.45: Reale Ademar - Rhein Neckar Löwen

Dejan Kresnik

Gorenje turnir povabljencev začelo s porazom proti Rheinu NeckarjuVelenjčani v Karlsruheju za ligo prvakovNa Jarnovičevem memorialu končna zmaga ostala domaGorenje začelo s pripravami na sezono 2010/11