4. 9. 2010

Rokometaši Celja Pivovarne Laško po zmagi proti Mariboru Braniku osvojili slovenski superpokal

Zmagovalci letošnjega slovenskega superpokala so rokometaši Celja Pivovarne Laško. V četrti izvedbi tega tekmovanja so v dvorani Tabor premagali domači Maribor Branik s 34:28 (18:14) in se že drugič veselili superpokalne lovorike.

Maribor Branik – Celje Pivovarna Laško 28:34 (14:18)

Maribor – Dvorana Tabor, gledalcev: 900, sodnika: I. Pirc in B. Pirc.

Maribor Branik: Lešnik, Čudič (6 obramb), Jelen (4 obrambe), Čelica 2, Vrečar, Čebokli 3, Oštir, Gregorc 1, Razgor 6 (2), Pučnik, Fister, Ivančič 6, Hartman 1, Batinović 7 (1), Furlan 1, Kleč 1.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Alilović (16 obramb), Prieto 2, Marguč, Vugrinec 2, Pajovič 3, Razgor, Toskić 3, Poklar, Kozlina, Metličić 2, Rnić 3, Kokšarov, Zorman 3, Gajič 9 (1), Žvižej 7 (1).

Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (3), Celje Pivovarna Laško 3 (2).

Izključitve: Maribor Branik 6 minut, Celje Pivovarna Laško 6 minut.

Pred začetkom tekme v mariborski dvorani Tabor (slovenski superpokal je gostila že v minuli sezoni, ko je lovoriko osvojilo Gorenje) je časnik Ekipa podelil priznanji: za najboljšega strelca v MIK 1. ligi v sezoni 2009/10 ga je dobil Jure Dolenec iz škofjeloškega Merkurja, za najbolje ocenjenega rokometaša pa Alem Toskić (Celje Pivovarna Laško). Po enakovrednem začetku so si Celjani, ki jih je namesto glavnega trenerja Zvonimirja Serdarušića vodil njegov pomočnik Tomaž Ocvirk, v osmi minuti prvič priigrali dva zadetka prednosti (5:3). Mariborčanom je dve minuti kasneje uspelo znova izenačenje na 6:6, nato pa so gostje dosegli tri zadetke zapored in povsem zagospodarili na igrišču.

Osem minut pred koncem prvega polčasa so si aktualni slovenski državni prvaki in pokalni zmagovalci priigrali najvišjo prednost v tem delu igre (14:9). Za to je bil najzaslužnejši krilni igralec Dragan Gajič, ki je bil nerešljiva uganka za mariborsko obrambo, kajti že v prvih tridesetih minutah je dosegel kar sedem zadetkov. V drugem polčasu je njegovo strelsko vlogo prevzel Luka Žvižej (skupaj sedem zadetkov), že po treh minutah igre pa so pivovarji vodili z 21:15. Svoje je v gostujočih vratih prispeval še hrvaški reprezentant Mirko Alilović (v šestdesetih minutah je zbral 16 obramb) in v 41. minuti so Celjani dosegli rekordno prednost v dvorani Tabor – osem zadetkov (26:18).

Mariborčani, ki so v minuli sezoni nastopili v finalu pokala Pivovarne Union in krepko namučili Celje Pivovarno Laško, so bili tokrat precej manj uspešni. Po visokem zaostanku z osmimi zadetki so se še najbolj približali na "minus šest", čeprav so imeli v svojih vrstah strelsko razpoloženega Hrvata Damirja Batinovića, ki je bil s sedmimi zadetki tudi najučinkovitejši pri poražencih. Gostje so tekmo rutinirano in zlahka pripeljali do uspešnega konca ter tako po letu 2007, ko je bil na sporedu prvi slovenski superpokal v Rdeči dvorani v Velenju, še drugič osvojili to lovoriko.

IZIDI IN VRSTNI REDI DOSEDANJIH SUPERPOKALOV ZA MOŠKE:

MARIBOR 2010:  1. Celje Pivovarna Laško, 2. Maribor Branik.

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 28:34 (14:18)

MARIBOR 2009: 1. Gorenje Velenje, 2. Trimo Trebnje, 3. Slovan, 4. Cimos Koper.

Finale: Gorenje Velenje – Trimo Trebnje 29:25 (15:12); za tretje mesto: Slovan – Cimos Koper 33:30 (14:12);

polfinale: Trimo Trebnje – Cimos Koper 33:23 (11:17), Gorenje Velenje – Slovan 31:28 (17:12).

KOPER 2008: 1. Cimos Koper, 2. Trimo Trebnje, 3. Celje Pivovarna Laško, 4. Gorenje Velenje.

Finale: Cimos Koper - Trimo Trebnje 37:26 (17:10); za tretje mesto: Celje Pivovarna Laško - Gorenje 28:27 (15:14);

polfinale: Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje 24:27 (11:13), Cimos Koper - Gorenje 29:27 (16:17).

VELENJE 2007: 1. Celje Pivovarna Laško, 2. Gorenje, 3. Gold Club, 4. Cimos Koper.

Finale: Celje Pivovarna Laško - Gorenje 30:23 (14:13); za tretje mesto: Gold Club - Cimos Koper 32:31 (17:18);

polfinale: Gorenje - Cimos Koper 28:25 (12:15), Celje Pivovarna Laško - Gold Club 31:30 (16:19).

Dejan Kresnik

Izjave po tekmi Maribor Branik - Celje Pivovarna LaškoSlovenski superpokal 2010 v Mariboru