25. 9. 2010

Na mednarodnem turnirju v Osijeku so slovenske rokometašice izgubile tudi proti Srbiji

Po porazu proti Hrvaški A s 23:40 je ženska članska reprezentanca Slovenije izgubila tudi v drugem krogu mednarodnega turnirja v Osijeku na Hrvaškem. Od ekipe selektorja Ivice Rimanića je bila uspešnejša Srbija, ki je zmagala s 34:27.

Slovenija - Srbija 27:34 (11:18)

Osijek - Dvorana Mestni vrt, gledalcev: 500, sodnika: Gubica in Milošević (oba Hrvaška).

Slovenija: Zec, Gregorc, Mitruševska 1, Ferfolja, Puš, Jeriček 5, Koren 1, Stefanišin, Gerič, Mavsar 12 (5), Varlec 2, Marinček, Gojkovič 1, Oven 2, Irman 3.

Srbija: Tatalović, Krpež, Lekić 3, Stevin 4, Dmitrović, Damnjanović 10, Đerić, Vučković 1, Rajović, Pop Lazić 1, Luković 3 (1), Cvijić 6, Živković, Nišavić 6, Bartošić, Čolić.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (5), Srbija 1 (1).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Srbija 4 minute.

Precej oslabljene Slovenke so zelo slabo odigrale prvi polčas proti Srbkinjam. V napadu so naredile številne tehnične napake, nasprotnice pa so jih kaznovale s hitrimi nasprotnimi napadi in si že v prvih tridesetih minutah priigrale sedem zadetkov prednosti (18:11). V drugem polčasu so zdesetkane Slovenke nekoliko dvignile kakovostno raven igre in ta del igre se je končal brez zmagovalca (16:16), kljub temu pa slovenske rokometašice niso mogle izničiti visokega zaostanka iz prvega dela.

Pri zmagovalkah je blestela Sanja Damnjanović, nekdanja igralka Krima Mercatorja, ki je Slovenkam zabila deset zadetkov, čeprav je v 45. minuti dobila rdeči karton. Zdajšnja krožna napadalka galjeviške ekipe Dragana Cvijić jih je dosegla šest, Krimova organizatorica igre Andrea Lekić pa je prispevala tri.

D. K.

V Osijeku visok poraz proti Hrvaški ASlovenske rokometašice na turnirju na HrvaškemZbor in priprave ženske reprezentance v PodčetrtkuSelektor Rimanić objavil program priprav za EP