17. 1. 2011

Na derbijih Španci premagali Nemčijo, Danska pa Srbijo, na tekmi Alžirija - Romunija le 29 zadetkov, afriški dvoboj dobil Egipt

Na derbiju tretjega kroga v skupini A na SP na Švedskem je Španija po velikem preobratu premagala Nemčijo s 26:24. Derbi skupine C med Dansko in Srbijo je pripadel Skandinavcem (35:27), Hrvaška je povsem nadigrala Avstralijo (42:15), Poljska pa je napolnila mrežo Čila (38:23). Afriški dvoboj proti Tuniziji so dobili Egipčani (27:23).

V prvem polčasu derbija Španija – Nemčija sta se reprezentanci izmenjavali v minimalnem vodstvu, kajti največja prednost v korist ene ali druge je znašala dva zadetka. Po izenačenju na 18:18 v 43. minuti so Nemci v naslednjih petih naredili delni izid 3:0, toda Španci so jim odgovorili  s petimi zaporednimi zadetki in vodstvom s 23:21 v 55. minuti. V naslednji minuti se je Nemčija približala le na gol zaostanka (22:23), toda po zadetkih R. Entrerriosa, Garcie in in Aguinagaldeja so Španci dve minuti pred koncem pri 26:22 tehtnico dokončno nagnili na svojo stran, nasprotniki pa so lahko le ublažili poraz (24:26).

Avstrijci so proti Norvežanom odlično začeli (3:0), toda v enajsti minuti so Skandinavci že prvič vodili (5:4). Po zadnjem izenačenju na 5:5 je Norveška naredila delni izid 4:0 in si priigrala vodstvo, ki ga Avstrijci niso uspeli več izničiti. Sredi drugega polčasa so se dvakrat sicer približali na štiri gole zaostanka (19:23, 20:24), a deset minut pred koncem so imeli Norvežani nedosegljivih sedem zadetkov prednosti (29:22) in na koncu so slavili s 33:27.

Na tekmi Alžirija – Romunija so gledalci v šestdesetih minutah videli samo 29 zadetkov, na koncu pa so se veselili Afričani (15:14). Prvi polčas je pripadel Romunom, ki so pred odhodom na odmor vodili že z 10:6. V drugem polčasu sta obe reprezentanci skupaj dosegli le enajst zadetkov, sredi tega dela igre pa je romunska reprezentanca že imela vodstvo z 12:9. Toda Alžirci niso popuščali: dobrih pet minut pred koncem so najprej izenačili na 13:13, v 58. minuti pa povedli s 14:13. Romunija je izenačujoči zadetek dosegla štirinajst sekund pred koncem, zmagoviti gol za Alžirijo pa je le sekundo pred zadnjim znakom sirene dosegel Hamad.

Potem ko je premagala Srbijo s 35:27, ostaja Danska poleg Hrvaške edina neporažena reprezentanca v skupini C. Večji del prvega polčasa so imeli minimalno prednost Srbi (zadetek ali dva), Danci pa so si prvi malce večji naskok priigrali v zadnji minuti tega dela igre (16:14). V nadaljevanju so Skandinavci razliko najprej podvojili (20:16), toda Srbija se je nekajkrat - nazadnje pri 23:25 v 47. minuti - spet približala samo na "minus dva". A Danska je v naslednjih petih minutah štirikrat zapored zadela v polno (29:23) in si na tretji tekmi na letošnjem SP priigrala že tretjo zmago.

SP 2011 ZA MOŠKE – 3. KROG:

SKUPINA A (Kristianstad in Lund):

Španija – Nemčija 26:24 (13:13; Aguinagalde, Garcia in Fernandez po 5; Gensheimer in Glandorf po 4)

Francija – Bahrajn 41:17 (23:10; Joli 11, Bingo in Accambray po 5; Al Sayyad 3)

Tunizija – Egipt 23:27 (10:11; Ayed 7; El Ahmar 10, Hashem 4)

Vrstni red: Francija in Španija po 6 točk, Nemčija 4, Egipt 2, Tunizija in Bahrajn po 0.

SKUPINA B (Norrköping in Linköping):

Madžarska – Brazilija 36:24 (18:11; Hersanyi 10, Moscai 6; Bortolini 8)

Norveška – Avstrija 33:27 (16:11; Tvedten 10, Mamelund 5; Božović 6)

Islandija – Japonska 36:22 (22:08; Sigurdsson 9, Olafsson 7; Kadojama 5)

Vrstni red: Islandija 6 točk, Norveška in Madžarska po 4, Avstrija in Japonska po 2, Brazilija 0.

SKUPINA C (Malmö in Lund):

Hrvaška – Avstralija 42:15 (19:9; Musa 8, Matulić in Buntić po 7; Fletcher, Calvert in Subotić po 3)

Romunija – Alžirija 14:15 (10:8; Ghionea 7; Berkous in Boultif po 4)

Danska – Srbija 35:27 (16:14; Hansen 10, Lindberg 7; Vujin 7)

Vrstni red: Danska in Hrvaška po 6 točk, Srbija 4, Alžirija 2, Romunija in Avstralija po 0.

SKUPINA D (Göteborg):

Slovaška – Argentina 18:23 (9:7; Valo in Stranovsky po 4; Fernandez 6, Simonet 5)

Poljska – Čile 38:23 (15:13; Jurasik in Tluczynski po 6; Perez in Munoz po 6)

Švedska – Južna Koreja 30:24 (14:12; Källman 8, Ekberg 7; Yu 7, Eom in Park po 6)

Vrstni red: Švedska in Poljska po 6 točk, Južna Koreja in Argentina po 3, Slovaška in Čile po 0.

SP 2011 - CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICESP - 2. krog (skupini A in C): Svetovni prvaki Francozi nadigrali Egipt, Španci so se namučili s TunizijciSP - 2. krog (skupini B in D): Poljaki v dramatični končnici strli Argentince, derbi dobili MadžariSP - 1. krog: Alžirija korak do senzacije proti Srbiji, Slovaki namučili Poljake, Danci dosegli 47 zadetkovNajboljša sta Romunka Neagujeva in Čeh JichaKlubski rekorder na SP 2011 je nemški Rhein Neckar LöwenNaslov branijo Francozi, po štirikrat doslej na vrhu Švedska in RomunijaZačenja se SP za moške na Švedskem