18. 1. 2011

Gostitelji SP Švedi izgubili proti Argentini, Avstrija zapravila dobljeno tekmo z Islandci

V četrtem krogu v skupinah B in D na SP so za največje presenečenje poskrbeli Argentinci, ki so premagali gostitelje Švede (27:22). Brazilci so bili korak do presenečenja proti Norveški, a so ostali praznih rok (25:26), Avstrijci pa so izgubili proti Islandiji (23:26), čeprav so ob polčasu vodili s petimi zadetki prednosti.

Po treh zaporednih zmagah so gostitelji SP Švedi doživeli prvi poraz, zanje pa je bila usodna Argentina. Slednja je tekmo odlično začela (4:1, 5:2, 6:3) in vodila večji del prvega polčasa, pri vodstvu z 12:11 na začetku drugega pa je dosegla še delni izid 4:0. V nadaljevanju so Argentinci nekajkrat povedli celo s petimi zadetki prednosti, zadnji žarek za domačo reprezentanco pa je posijal v 55. minuti, ko se je približala na 21:23. Toda Argentina je dvakrat zadela in švedskih sanj o morebitnem preobratu je bilo konec.

Le malo je manjkalo in za presenečenje bi poskrbela še ena južnoameriška reprezentanca. Na tekmi Brazilija – Norveška si nobena reprezentanca do 40. minute ni uspela priigrati občutnejše prednosti, pri 19:18 pa so Norvežani s serijo štirih golov poskrbeli za velik naskok (23:18). Toda Brazilci se niso predali in so vztrajno zniževali zaostanek, ki je v 56. minuti znašal le zadetek (23:24). Enaka razlika je bila še dvakrat (24:25 in v zadnji minuti pri 25:26), vendar je Brazilcem zmanjkalo časa za izenačenje.

Avstrijci so proti Islandcem na odmor odšli kar s petimi zadetki naskoka (16:11), na začetku drugega polčasa pa je sledilo črno obdobje. Islandci so naredili delni izid 6:0 in povedli s 17:16, na nasprotni strani pa Avstrija skoraj 12 minut ni dosegla niti enega zadetka. Kljub temu so zatem povedli še z 19:17 in 20:18, a so Islandci s štirimi zaporednimi zadetki poskrbeli za nov preobrat. V 55. minuti je bilo le 22:21 za Islandijo, ki pa je spet poskrbela za niz treh zaporednih golov in končno zmago (26:23).

Rokometaši Čila so proti Slovakom večji del tekme vodili (največ s štirimi zadetki, nazadnje s 26:22 v 51. minuti), na začetku zadnje minute pa so imeli dva zadetka prednosti (29:27). Toda Slovaki so do konca še dvakrat zadeli v polno, izenačujoči zadetek za 29:29 pa je sekundo pred koncem dosegel Šulc.

Na tekmi Madžarska – Japonska (28:24) je bil zmagovalec odločen že na začetku drugega polčasa, ko so Madžari povedli z desetimi zadetki razlike (19:9). Južnokorejci so proti Poljakom vodili ves prvi polčas, slednji pa so jih prvič ujeli na začetku drugega (11:11). V 39. minuti je Južna Koreja vodila s 14:13, nato pa so Poljaki dosegli štiri zadetke zapored in tehtnico dokončno nagnili na svojo stran (25:20).

SP 2011 ZA MOŠKE – 4. KROG:

SKUPINA B (Norrköping in Linköping):

Japonska - Madžarska 24:28 (8:13; Miyazaki 5, Suematsu 4; G. Ivancsik 9, Lekai 6)

Norveška - Brazilija 26:25 (13:12; Myrhol 7, Mamelund 5; Pacheco 6)

Avstrija - Islandija 23:26 (16:11; Weber 8, Szilagyi, Wilczynski in Božović po 3; Petersson 7, Olafsson 5)

Vrstni red: Islandija 8 točk, Madžarska in Norveška po 6, Avstrija in Japonska po 2, Brazilija 0.

SKUPINA D (Göteborg):

Čile - Slovaška 29:29 (15:12; Feuchtmann 11, Oneto 5; Šulc 7)

Južna Koreja - Poljska 20:25 (11:10; Yu 5, Jeong 4; Tkaczyk in B. Jurecki po 5)

Švedska – Argentina 22:27 (10:12; Larholm 5, Carlen 4; Pizarro 6)

Vrstni red: Poljska 8 točk, Švedska 6, Argentina 5, Južna Koreja 3, Slovaška in Čile po 1.

SP 2011 - CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICESP - 3. krog: Na derbijih Španci premagali Nemčijo, Danska pa Srbijo, na tekmi Alžirija - Romunija le 29 zadetkovSP - 2. krog (skupini A in C): Svetovni prvaki nadigrali Egipt, Španci so se namučili s TunizijciSP - 2. krog (skupini B in D): Poljaki v dramatični končnici strli Argentince, derbi dobili MadžariSP - 1. krog: Alžirija korak do senzacije proti Srbiji, Slovaki namučili Poljake, Danci dosegli 47 zadetkovNajboljša sta Romunka Neagujeva in Čeh JichaKlubski rekorder na SP 2011 je nemški Rhein Neckar LöwenNaslov branijo Francozi, po štirikrat doslej na vrhu Švedska in RomunijaZačenja se SP za moške na Švedskem