20. 1. 2011

Danci v drugem polčasu zlomili Hrvate, Francozi in Španci remizirali, med elitno dvanajsterico na SP napredovali tudi Argentina in Nemčija

Na SP na Švedskem se je s tekmami petega kroga končal predtekmovalni del. Med najboljših dvanajst reprezentanc sta se kot zadnji uvrstili tudi Argentina in Nemčija. V derbiju skupine C je Danska premagala Hrvaško s 34:29, Francija in Španija pa sta po velikem preobratu remizirali (28:28).

Na derbiju med Dansko in Hrvaško, ki je odločal o prvem mestu v skupini C, je bil v prvem polčasu rezultat kar 14-krat izenačen. Na začetku drugega dela igre so si Danci prvič priigrali občutnejšo prednost (20:17), v 43. minuti pa so imeli le dva zadetka prednosti pred aktualnimi svetovnimi podprvaki (23:21).

Toda po zaslugi izredno učinkovitih Sondergaarda (10 zadetkov iz 11 poskusov) in Hansna (9 zadetkov iz 13 poskusov) so si Skandinavci priigrali kar pet zadetkov naskoka (27:22) pred Hrvati, pri katerih sta strelsko izstopala igralca, ki sta si rokometni kruh nekoč služila v Sloveniji – Zrnić (8 zadetkov) in Buntić (7).

Tudi derbi Francija - Španija je odločal o prvem mestu v skupini A, končal pa se je brez zmagovalca. Svetovni prvaki Francozi so odlično začeli in že po slabih šestih minutah vodili s 5:1, v 22. minuti pa je razlika v njihovo korist znašala že pet zadetkov (14:9). V drugem polčasu so jo Francozi povišali že na sedem (23:16), deset minut pred koncem pa je še vedno znašala šest zadetkov (27:21).

V 55. minuti je Francija vodila z 28:24, toda v dramatični končnici so Španci naredili delni izid 4:0 in na začetku zadnje minute z igralcem več izenačili na 28:28. Francozi so nato zapravili napad, Španci so zadeli vratnico, strel Abaloja s šestmetrske črte dve sekundi pred koncem pa je vratar Šterbik ubranil in tekma se je končala z neodločenim izidom.

V drugi del SP so se iz vsake izmed štirih predtekmovalnih skupin uvrstile po tri najboljše reprezentance, medtem ko bodo tri najslabše nadaljevale z igranjem v predsedniškem pokalu (za uvrstitev od 13. do 24. mesta). Od dvanajstih reprezentanc v drugem delu SP je bila pred zadnjim krogom znana deseterica. Napredovanje so si namreč že predčasno zagotovile Francija, Španija (obe skupina A), Islandija, Madžarska, Norveška (vse skupina B), Danska, Hrvaška, Srbija (vse skupina C), Poljska in Švedska (obe skupina D). Kot zadnji sta si vozovnico za elitno dvanajsterico priigrali tudi Argentina (premagala je Čile) in Nemčija (uspešnejša je bila od Tunizije).

Najboljših dvanajst reprezentanc je v drugem delu razdeljenih v dve skupini (križata se A in B ter C in D), ekipe pa nosijo s seboj - glede na izide medsebojnih tekem v predtekmovanju - naslednje število točk:

Skupina I: Islandija 4 točke, Francija in Španija po 3, Madžarska 2, Nemčija in Norveška po 0.

Skupina II: Danska 4 točke, Švedska, Poljska in Argentina po 2, Hrvaška in Srbija po 1.

SP 2011 ZA MOŠKE – 5. KROG:

SKUPINA A (Kristianstad in Lund):

Egipt - Bahrajn 26:27 (15:12; Mabrouk 7; Alsayyad 9, Madan 5)

Nemčija - Tunizija 36:26 (15:12; Hens 6,Preiss 5; Megannem 6, Hedoui in Mrabet po 4)

Francija - Španija 28:28 (18:13; Guigou 6, Barachet in Karabatić po 5; Entrerrios 7, Rocas in Romero po 4)

Končni vrstni red: Francija in Španija po 9 točk, Nemčija 6, Tunizija, Egipt in Bahrajn po 2.

SKUPINA B (Norrköping in Linköping):

Brazilija - Japonska 32:33 (12:13; Teixeira 8, Bortolini 7; Suematsu 12, Tomita 6)

Islandija - Norveška 29:22 (12:12; Gudjonsson 7, Petersson 5; Tvedten 7, Lund 6)

Avstrija - Madžarska 30:32 (16:13; Szilagyi 7, Božović 5; Csaszar in Toro 5)

Končni vrstni red: Islandija 10 točk, Madžarska 8, Norveška 6, Japonska 4, Avstrija 2, Brazilija 0.

SKUPINA C (Malmö in Lund):

Alžirija - Avstralija 27:18 (12:11; Berkous, Hamoud in Hamad po 5; Fletcher 6, Parmaneter 3)

Hrvaška - Danska 29:34 (16:15; Zrnić 8, Buntić 7; Sondergaard 10, Hansen 9)

Srbija - Romunija 28:38 (17:20; Ilić 6, Vujin 4; Stamate 9, Ghionea in Muresan po 6)

Končni vrstni red: Danska 10 točk, Hrvaška 7, Srbija 5, Romunija in Alžirija po 4, Avstralija 0.

SKUPINA D (Göteborg):

Južna Koreja - Slovaška 31:26 (14:10; Jeong in Lee po 8; Antl 9, Stranovsky 6)

Argentina - Čile 35:25 (15:13; Pizarro 9, Fernandez in Vieyra po 6; Em. Feuchtman 7, Er. Feuchtmann 5)

Poljska - Švedska 21:24 (12:14; M. Lijewski 6, Tluczynski 4; Larholm 5, Andersson 4)

Končni vrstni red: Švedska in Poljska po 8 točk, Argentina 7, Južna Koreja 5, Slovaška in Čile po 1.

SP 2011 ZA MOŠKE - CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICESP - 4. krog (skupini A in C): Derbi Srbija - Hrvaška brez zmagovalca, Francozi suvereno opravili z NemciSP - 4. krog (skupini B in D): Švedi izgubili proti Argentini, Avstrijci zapravili dobljeno tekmo z IslandijoSP - 3. krog: Na derbijih Španci premagali Nemčijo, Danska pa Srbijo, na tekmi Alžirija - Romunija le 29 zadetkovSP - 2. krog (skupini A in C): Svetovni prvaki Francozi nadigrali Egipt, Španci so se namučili s TunizijciSP - 2. krog (skupini B in D): Poljaki v dramatični končnici strli Argentince, derbi dobili MadžariSP - 1. krog: Alžirija korak do senzacije proti Srbiji, Slovaki namučili Poljake, Danci dosegli 47 zadetkovNajboljša sta Romunka Neagujeva in Čeh JichaKlubski rekorder na SP 2011 je nemški Rhein Neckar LöwenNaslov branijo Francozi, po štirikrat doslej na vrhu Švedska in RomunijaZačenja se SP za moške na Švedskem