22. 1. 2011

Danska z minimalno razliko premagala Poljsko, Islandci doživeli prvi poraz na letošnjem SP, Srbi izgubili proti gostiteljem Švedom

V prvem krogu glavnega dela SP je Španija premagala Norveško (32:27), Hrvaška pa je povozila Argentino kar z 18 zadetki razlike (36:18). Gostitelji Švedi so v drugem polčasu zlomili odpor Srbije (28:24), Islandija je proti Nemčiji doživela prvi poraz na SP (24:27), Danci so z minimalno razliko ugnali Poljake (28:27), svetovni prvaki Francozi pa so zlahka opravili z Madžari (37:24).

Aktualni svetovni prvaki Francozi so proti Madžarom sredi prvega polčasa dvakrat zaostajali za dva zadetka (6:8, 7:9), v 21. minuti pa je bilo 11:11. Toda v nadaljevanju je Francija upravičila vlogo favorita: v končnici prvega polčasa si je priigrala pet zadetkov prednosti, v drugem pa je ta samo še naraščala. Tudi svetovni podprvaki Hrvati niso imeli težav z Argentinci. Začelo se je s 4:0 in 7:1, po dobrih petnajstih minutah pa so imeli naši južni sosedi že devet zadetkov naskoka (11:2) in jasno je bilo, kdo bo končni zmagovalec.

Po petih zmagah na petih tekmah v predtekmovanju je Islandija doživela prvi poraz, zanjo pa je bila usodna Nemčija. Po začetnem vodstvu Islandcev z 2:0 so Nemci naredili delni izid 6:0, kljub temu pa so polčas dobili le z dvema zadetkoma razlike (15:13). V 42. minuti je bil izid znova izenačen (18:18), dve minuti pozneje pa so imeli Nemci minimalno prednost (20:19). Nato je sledilo katastrofalno obdobje igre Islandije: njeni rokometaši kar dvanajst minut niso dosegli zadetka, Nemci pa so v tem času petkrat zadeli v polno in v 56. minuti povedli z nedosegljivih 24:19.

Norvežani so po dobrem začetku proti Španiji povsem popustili, sredi prvega polčasa dobili štiri zadetke zapored in zaostajali s 5:9. Na začetku drugega polčasa je bilo že sedem zadetkov razlike v korist Špancev (19:12), Norveška pa je v trinajstih minutah drugega dela dosegla le en gol. V 43. minuti je španski naskok znašal devet zadetkov (22:13), enaka razlika je bila tudi pet minut pred koncem (29:20), v končnici pa so Skandinavci vsaj delno omilili visok poraz.

V prvem polčasu tekme Švedska – Srbija je bil izid kar 11-krat izenačen, do izida 20:20 pa kar 18-krat. Nato so gostitelji SP najprej poskrbeli za delni izid 4:0, po srbskem zadetku pa še za 3:0 (štiri zadetke je dosegel Ekdahl Du Rietz, tri pa Carlen) in pri 26:21 v 57. minuti se je tehtnica dokončno nagnila na domačo stran.

Edina reprezentanca, ki na letošnjem SP ni izgubila niti točke, ostaja Danska. V dvoboju s Poljaki so si Skandinavci že v prvem polčasu priigrali visoko prednost (od petih zadetkov pri 7:2 do sedmih pri 13:6) in vse je kazalo, da bodo zlahka opravili z nasprotniki. Toda v drugem delu so Poljaki, ki so v 49. minuti sicer še vedno zaostajali z 19:24, počasi začeli zmanjševati razliko. Nekajkrat so se približali le na dva zadetka zaostanka, slabe pol minute pred koncem pa samo na enega (27:28), vendar jim je za vsaj točko zmanjkalo časa.

SP 2011 ZA MOŠKE - GLAVNI DEL, 1. KROG:

SKUPINA I (Jönköping):

Sobota, 22. januar:

Španija – Norveška 32:27 (15:12; Romero 7, Aguinagalde 4; Myrhol 8, Hansen 6)

Nemčija – Islandija 27:24 (15:13; Sprenger in Preiss po 5; Petersson 7, Gunnarsson 5)

Francija – Madžarska 37:24 (18:13; Karabatić 7, Accambray 6; Mocsay 7, Ilyes 4)

Vrstni red: Francija in Španija po 5 točk, Islandija 4, Nemčija in Madžarska po 2, Norveška 0.

SKUPINA II (Malmö in Lund):

Srbija – Švedska 24:28 (13:12; Vujin 8, Ilić 5; Ekdahl Du Rietz in Ekberg po 6)

Hrvaška – Argentina 36:18 (19:6; Buntić in Zrnić po 7; Simonet 5, Canepa 3)

Danska - Poljska 28:27 (15:9; Lindberg 6, Hansen 5; Tluczynski in Jurkiewicz po 6)

Vrstni red: Danska 6 točk, Švedska 4, Hrvaška 3, Poljska in Argentina po 2, Srbija 1.

Izidi 1. kroga predsedniškega pokala (za uvrstitev od 13. do 24. mesta): Egipt - Japonska 34:28 (17:14), Tunizija - Avstrija 25:26 (14:12), Avstralija - Čile 21:29 (6:17), Alžirija - Južna Koreja 24:29 - po podaljšku (23:23, 12:17), Romunija - Slovaška 33:38 (19:22), Bahrajn - Brazilija 30:37 (15:17).

SP 2011 ZA MOŠKE - CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICESP: Avstralci z najslabšo obrambo, Danci imajo najučinkovitejši napad, med strelci vodi Norvežan TvedtenSP: Glavni del začenjata s popolnim točkovnim izkupičkom le Islandija in DanskaSP - 5. krog: Danci nadigrali Hrvate, Francija in Španija remizirali, med dvanajst še Argentina in NemčijaJužna Koreja ne bo gostila SP 2015 za moškeSP - 4. krog (skupini A in C): Derbi Srbija - Hrvaška brez zmagovalca, Francozi suvereno opravili z NemciSP - 4. krog (skupini B in D): Švedi izgubili proti Argentini, Avstrijci zapravili dobljeno tekmo z IslandijoSP - 3. krog: Na derbijih Španci premagali Nemčijo, Danska pa Srbijo, na tekmi Alžirija - Romunija le 29 zadetkovSP - 2. krog (skupini A in C): Svetovni prvaki Francozi nadigrali Egipt, Španci so se namučili s TunizijciSP - 2. krog (skupini B in D): Poljaki v dramatični končnici strli Argentince, derbi dobili MadžariSP - 1. krog: Alžirija korak do senzacije proti Srbiji, Slovaki namučili Poljake, Danci dosegli 47 zadetkovNajboljša sta Romunka Neagujeva in Čeh JichaKlubski rekorder na SP 2011 je nemški Rhein Neckar LöwenNaslov prvakov branijo Francozi, po štirikrat doslej na vrhu Švedska in RomunijaZačenja se SP 2011 za moške na Švedskem