24. 3. 2011

Montpellier visoko izgubil v Švici, Hamburg poskrbel za velik preobrat proti Valladolidu

V ligi prvakov sta bili odigrani prvi tekmi osmine finala. Montpellier je doživel visok poraz na gostovanju pri Kadettnu v Švici (26:31), Hamburg pa je prišel do domače zmage proti Valladolidu šele po velikem preobratu v drugem polčasu (28:22).

Hamburg je pred domačimi navijači že po dobrih desetih minutah tekme proti Valladolidu zaostajal kar z 1:6. Nato so se gostitelji počasi le začeli približevati španskemu klubu in zmanjševati zaostanek, toda kljub temu so v 39. minuti spet imeli štiri zadetke zaostanka (15:19).

A nato je sledilo katastrofalno obdobje Valladolida, ki kar devet minut ni dosegel nobenega zadetka. Na nasprotni strani je Hamburg v tem času naredil delni izid 7:0 in v 48. minuti povedel z 22:19. Tri minute pozneje so imeli Nemci dva zadetka prednosti (24:22), a so do konca tekme dosegli štiri zadetke zapored (v tem času niso prejeli niti enega) in na koncu zmagali z 28:22.

LIGA PRVAKOV - PRVE TEKME OSMINE FINALA:

Hamburg - Valladolid 28:22 (11:15; Hens in Lindberg po 6; Tvedten 8, Antonio Marcos in Čutura po 3, Bilbija 2)

Kadetten - Montpellier 31:26 (17:11; Göpfert in Uršič po 7; Bojinović 6, Karabatić in Tej po 6, Kavtičnik 2)

sobota, 26. marec 2011, ob 14.30: Pick Szeged - Flensburg

sobota, 26. marec 2011, ob 16.15: Kolding - Kiel

nedelja, 27. marec 2011, ob 17.00: Chambery - Ciudad Real

nedelja, 27. marec 2011, ob 17.30: Barcelona - Veszprem

nedelja, 27. marec 2011, ob 18.00: Bosna Sarajevo - Čehovski medvedi

nedelja, 27. marec 2011, ob 18.00: Zagreb - Rhein Neckar Löwen

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2010/11 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)