1. 7. 2011

Obala bo po zaslugi Eurofesta že devetnajstič povsem v znamenju rokometa in druženja

Obala bo od 2. do 7. julija 2011 znova v znamenju rokometa. Že devetnajstič bo namreč na sporedu mednarodni rokometni festival - tradicionalni Eurofest, ki bo tudi letos v Izoli in Kopru poleg rokometa ponudil kopico spremljevalnih prireditev in dogodkov.

Letošnji Eurofest, na čelu katerega je marljivi in neutrudni Tone Barič s svojimi sodelavci, bo potekal pod pokroviteljstvom slovenskega predsednika Danila Türka. Posvečen bo preminulemu dolgoletnemu članu organizacijskega odbora Tonetu Breclju.

Obala bo tokrat gostila več kot 130 ekip iz trinajstih držav (Češka, Slovaška, Italija, Srbija, Hrvaška, Madžarska, Poljska, Tajvan, Portugalska, Avstrija, Katar, Nemčija in Slovenija), pri čemer velja omeniti kopico novih ekip (portugalska Madeira, šest ekip s Tajvana, kadetska reprezentanca Katarja...). Otvoritvena tekma bo letos med žensko mladinsko reprezentanco Slovenije in ekipo z imenom Primorske zvezde.

Mednarodni rokometni festival je namenjen tako fantovskim kot dekliškim ekipam, pri obojih pa je po osem starostnih kategorij: letnik 2000 (mini), 1999, 1998, 1997, 1996, 1994, 1992 in članska. Eurofest je eden najprivlačnejših rokometnih festivalov na svetu, saj poleg kakovostnih tekem ponuja tudi odlično organizacijo ter veliko zabave in druženja.

Tekme v okviru prireditve, ki traja šest dni ter poteka v Izoli in Kopru, se igrajo na zunanjih igriščih in v dvoranah. Glavno dogajanje poteka na osrednjem montažnem igrišču (talna podloga, tribune, reflektorji...) v centru Izole, kjer so najpomembnejše tekme. Predtekmovalni del se bo začel v nedeljo, 3. julija 2011, polfinalni in finalni dvoboji pa bodo na sporedu v četrtek, 7. julija 2011.

Poleg igranja rokometa bodo imeli udeleženci in udeleženke Eurofesta veliko časa tudi za druženje, izlete, kopanje, zabavo... V ta namen so organizatorji pripravili kopico zanimivih spremljevalnih prireditev: mimohod ekip od svetilnika do centralnega igrišča ob uradni otvioritvi Eurofesta, tržnica (predstavitev držav udeleženk: folklora, koncerti...), izbor miss in mistra Eurofesta, večeri prijateljstva (predstavitev določene države udeleženke)...

PROGRAM 19. EUROFESTA:

Sobota, 2. julij 2011:

*prihod in namestitev udeležencev
*tehnični sestanek za trenerje
*spoznavni večer in disco party

Nedelja, 3. julij 2011:

*uradna otvoritev Eurofesta
*mimohod ekip od svetilnika do centralnega igrišča
*otvoritvena slovesnost (od 21. do 24. ure)
*disco party

Ponedeljek, 4. julij 2011:

*predtekmovanje (od 8. do 20. ure)
*večerne tekme na centralnem igrišču (do 24. ure)
*tržnica Eurofesta (od 21. do 23. ure)
*disco party (od 23. do 24. ure)

Torek, 5. julij 2011:

*predtekmovanje (od 8. do 20. ure)
*večerne tekme na centralnem igrišču (do 24. ure)
*večer prijateljstva – madžarski večer (od 21. do 23. ure)
*disco party (od 23. do 24. ure)

Sreda, 6. julij 2011:

*kvalifikacijske tekme (od 8. do 20. ure)
*izbor miss in mistra Eurofesta (od 21.30 do 24. ure)

Četrtek, 7. julij 2011:

*polfinalne in finalne tekme (od 8. do 21. ure)
*zaključna slovesnost s podelitvijo nagrad (od 22. do 23. ure).