19. 8. 2011

Šaleško-Savinjski turnir: Celje Pivovarna Laško in Gorenje prvi dan uspešna v Rdeči dvorani

Na uvodni tekmi na Šaleško-Savinjskem turnirju so rokometaši Celja Pivovarne Laško prepričljivo premagali francoski Tremblay (34:25). V Rdeči dvorani je bilo uspešno tudi domače Gorenje, ki je slavilo proti Bosni iz Sarajeva (26:23).

Pivovarji so na premierni tekmi turnirja v Rdeči dvorani suvereno opravili z gosti iz Francije. Moštvo trenerja Vladana Matića (na igrišče so prišli v posebnih majicah s fotografijo tragično umrlega igralca Marinka Kelečevića) si je že do polčasa priigralo nedosegljivo prednost devetih zadetkov (21:12). Tudi v nadaljevanju so kadrovsko prenovljeni Celjani zlahka držali visoko razliko, s sedmimi zadetki pa je bil prvi strelec tekme Borut Mačkovšek, ki se je pred novo sezono vrnil s posoje pri Mariboru Braniku.

Precej več težav kot Celjani so imeli rokometaši Gorenja z Bosno iz Sarajeva. Slovenski podprvaki, pri katerih je v prvem polčasu blestel vratar Ivan Gajič z 11 obrambami, so imeli ob polčasu štiri zadetke prednosti (14:10), v nadaljevanju pa si niso uspeli priigrati še občutnejše prednosti. V vrstah gostiteljev so se izkazali vsi trije novinci: Fahrudin Melić je bil s sedmimi zadetki prvi strelec svojega moštva, med strelce pa sta se vpisala tudi Marko Dujmovič (4) in Jure Dolenec (2).

SPORED IN IZIDI TURNIRJA:

Petek, 19. avgust 2011 (Rdeča dvorana):

Celje Pivovarna Laško - Tremblay 34:25 (21:12; Mačkovšek 7, Žvižej, Marguč in Toskić po 5; Crepain 5, Bingo in Drohuin po 4)

Gorenje Velenje - Bosna Sarajevo 26:23 (14:10; Melić 7, Dujmovič in Medved po 4; Cakić 7, Savić 4)