20. 8. 2011

V nedeljskem velikem finalu Šaleško-Savinjskega turnirja bodo igrali Celjani in Velenjčani

Drugi dan Šaleško-Savinjskega turnirja so bile v Rdeči dvorani v Velenju odigrane štiri tekme v dveh skupinah. Za končno prvo mesto se bosta v nedeljo, 21. avgusta 2011, v dvorani Zlatorog pomerila Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje.

Obe sobotni dopoldanski tekmi sta bili odigrani po skrajšanem igralnem času (2 x 20 minut), zmag pa sta se veselila hrvaški Nexe proti francoskemu Tremblayu (18:14) in skopski Vardar proti Bosni iz Sarajeva (16:13). Nexe, ki ga vodi trener Kasim Kamenica, vodstva z 11:6 do konca tekme ni več izpustil iz rok. Francozi, ki so imeli 14 minut izključitev (Hrvati le dve), so v 33. minuti zaradi grobega prekrška in neposrednega rdečega kartona ostali brez Peyrabouta, nato pa tudi brez zmage.

Bosna je po petkovem porazu proti Gorenju tudi na drugi tekmi v Rdeči dvorani ostala praznih rok. Za Velenjčani so bili zanjo premočni tudi rokometaši Vardarja iz Skopja, ki so po zadnjem izenačenju na 3:3 prevzel pobudo na igrišču. Moštvo iz Sarajeva nikakor ni uspelo izničiti zaostanka in je po neuspehu proti Makedoncem osvojilo zadnje mesto v skupini, ki prinaša igranje za končno peto mesto proti Tremblayju.

Novinca Borut Mačkovšek (11 zadetkov iz 13 poskusov) in Rok Žuran (6) sta bila strelsko najzaslužnejša, da so Celjani suvereno opravili z Nexejem. Pivovarji so odlično začeli (3:0) in si že v prvem polčasu nekajkrat priigrali kar sedem zadetkov prednosti, prvič pri vodstvu s 14:7. Tudi v nadaljevanju so bili Celjani absolutni vladarji v Rdeči dvorani, kljub rdečemu kartonu Vida Poteka (tri izključitve v sedmih minutah) pa je moštvo trenerja Vladana Matića visoko zmagalo, si priigralo uvrstitev v finale in tako na najlepši način obdarilo igralca Gašperja Marguča, ki je na dan tekme dopolnil 21 let.

Na zadnji tekmi sobotnega tekmovalnega spored sta se pomerila Gorenje in Vardar, kljub zdesetkani zasedbi pa so se zmage veselili Velenjčani (29:26). Brez lažje poškodovanih Manojlovića, Dujmoviča in Gamsa so gostitelji tesno izgubili prvi polčas (13:14), čeprav je v tem delu igre vratar Ivan Gajić zbral deset obramb (skupaj kar 19), Marko Bezjak pa je dosegel šest zadetkov. Velenjčani so si prvo občutnejšo prednosti priigrali v 51. minuti (25:22), ki je Makedonci niso mogli več izničiti. Gorenje je z dvema zmagama na dveh tekmah osvojilo prvo mesto v skupini  in si priigralo nastop v velikem finalu proti Celjanom, Vardar pa čaka obračun za tretje mesto z Nexejem.

Končni vrstni red:

Skupina 1: 1. Celje Pivovarna Laško 4 točke, 2. Nexe Našice 2, 3. Tremblay 0.

Skupina 2: 1. Gorenje Velenje 4 točke, 2. Vardar Skopje 2, 3. Bosna Sarajevo 0.

SPORED IN IZIDI TURNIRJA:

Petek, 19. avgust 2011 (Rdeča dvorana):

Celje Pivovarna Laško - Tremblay 34:25 (21:12; Mačkovšek 7, Žvižej, Marguč in Toskić po 5; Crepain 5, Bingo in Drohuin po 4)

Gorenje Velenje - Bosna Sarajevo 26:23 (14:10; Melić 7, Dujmovič in Medved po 4; Cakić 7, Savić 4)

Sobota, 20. avgust 2011 (Rdeča dvorana):

Tremblay - Nexe Našice 14:18 (6:11; Drouhin in Ostertag po 3; Lelić 5, Kozina 3) - igralni čas 2 x 20 minut

Bosna Sarajevo - Vardar 13:16 (4:7; Cakić 6, Mesarić 2; Doder 5, Sobol in Lazarov po 3) - igralni čas 2 x 20 minut

Celje Pivovarna Laško - Nexe Našice 40:25 (17:12; Mačkovšek 11, Žuran 6, Toskić 5; Obad 6, Kedžo in Velić po 3)

Gorenje Velenje - Vardar Skopje 29:26 (13:14; Bezjak in Dolenec po 7, Melić 5; Vijović in Marković po 5)