21. 8. 2011

Danci osvojili naslov kadetskih svetovnih prvakov, Mario Šoštarič v idealni sedmerki SP

V Mar del Plati v Argentini se je končalo SP za kadete. Zlato kolajno so osvojili Danci, ki so v finalu premagali Špance (24:22), na tekmi za bron pa so bili Švedi uspešnejši od Francozov (28:24). Za najboljšega igralca SP je bil izbran Šved Jim Gottfridsson, v idealno sedmerko pa je bil izbran Slovenec Mario Šoštarič.

V velikem finalu, ki si ga je v dvorani Malvinas ogledalo okoli 4500 ljudi, so Danci premagali Španijo s 24:22 (13:17). Po zaostanku s štirimi zadetki ob polčasu so Danci (Baagoe 7 zadetkov, Larsen 5) s štirimi zaporednimi goli vzpostavili rezultatsko ravnotežje, na začetku 57. minute pa so imeli Španci minimalno prednost (22:21). Toda v končnici so Skandinavci še trikrat zapored zadeli v polno, Španija (Plaza in Costoya po 4) pa nobenkrat in naslov svetovnih prvakov je odšel na Dansko.

Na tekmi za bronasto kolajno je Švedska (Wanne 6, Blickhamar 5) proti Franciji povedla s 3:0 in 5:1, v 13. minuti pa je bilo že 8:2. Francozi (Descat 8, Minel 6) so se sredi drugega polčasa po delnem izidu 5:0 uspeli približati le na dva zadetka zaostanka (20:22 v 51. minuti), a so Švedi vseeno zlahka prišli do zmage z 28:24 (15:10) in bronastega odličja.

V idealno sedmerko SP je bil kot najboljše desno krilo izbran slovenski kadetski reprezentant Mario Šoštarič. Poleg tega je Šoštarič na lestvici strelcev osvojil končno peto mesto s 55 zadetki (1. Šved Jim Gottfridsson - 58, 2. Francoz Hugo Descat - 55). Po številu blokiranih strelov je bil Dušan Fidel drugi (11), Gregor Potočnik četrti (9), Rok Zaponšek pa je bil med vratarji s 37,2 odstotka ubranjenimi streli šesti (prvi Švicar Nikola Portner - 39,5 %).