21. 8. 2011

Cimos predčasno zapustil turnir v Novigradu

Slovenski prvaki iz Kopra so nastopili na mednarodnem turnirju v Novigradu na Hrvaškem. Tam so osvojili četrto (zadnje) mesto, potem ko po porazih proti Zagrebu in Göppingenu niso želeli odigrati zadnje tekme proti Poreču.

Dvoboj slovenskega (Cimos) in hrvaškega prvaka (Zagreb) v prvem krogu je pripadel slednjemu s 30:24, čeprav je nastopil brez Ivana Balića in Davida Špilerja. Hrvati niso imeli težav s Koprčani (Osmajić 6 zadetkov, Bombač 4), pri katerih ni bilo poškodovanega krožnega napadalca Matjaža Mlakarja.

Proti Göppingenu so imeli igralci Cimosa (Brumen 7, Osmajić) zmago že v žepu, saj so vodili kar z 22:16. Toda Nemci so najprej izenačili na 23:23 v 45. minuti, v dramatičnem finišu pa so si priigrali minimalno zmago (29.28). Ker sta na tej tekmi hrvaška sodnika Jurinović in Mrvica po mnenju Cimosovega tabora zelo oškodovala slovenske prvake, so ti protestno zapustili turnir.

Tako v soboto niso odigrali zadnje tekme proti Poreču in so jo avtomatično izgubili z 0.10. Tekma Göppingen - Zagreb, ki je odločala o končnem prvem mestu na turnirju v Novigradu, je bila prekinjena v 48. minuti pri vodstvu Nemcev z 19:17. Zaradi velike sopare in vlage v neklimatizirani dvorani sta se trenerja obeh klubov dogovorila s sodniki za predčasno prekinitev tekme, da ne bi prišlo do kakšnih poškodb med igralci.