21. 8. 2011

Celjski rokometaši v finalu turnirja pred domačimi gledalci v Zlatorogu premagali sosede iz Velenja

Zmagovalci prvega Šaleško-Savinjskega turnirja, ki se je po dveh dneh v Rdeči dvorani v Velenju danes končal v celjski dvorani Zlatorog, so rokometaši Celja Pivovarne Laško. Pivovarji so v velikem finalu premagali Gorenje iz Velenja z 32:25 (15:12).

Celje Pivovarna Laško – Gorenje Velenje 32:25 (15:12)

Celje – Dvorana Zlatorog, gledalcev: 700, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić (13 obramb), Skok (1 obramba), Marguč 2, Žuran 6, Razgor 3, Toskić 7, Ranevski 1, Poklar, Poteko, Metličić 1, Zelenović 3, Mačkovšek 4, Žvižej 5.

Gorenje Velenje: Gajić (3 obrambe), Taletovič (7 obramb), Melič 4, Medved, Bezjak 3, Dolenec 5, Svetelšek 1, Rutar, Cehte 2, Miklavčič, Musa 5, Golčar 2, Bajram, Dujmovič 2.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 0, Gorenje Velenje 1 (0).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4 minute, Gorenje Velenje 10 minut.

Rdeči karton: Gajić (Gorenje Velenje, 22. minuta).

Velenjčani so v finalu sicer povedli z 2:0 in 4:3, toda po izenačenju na 9:9 je bilo vse ostalo v znamenju Celjanov. V 22. minuti je prišlo do manjšega incidenta, ki se je končal z rdečim kartonom za velenjskega vratarja Ivana Gajića in gostje (brez Nikole Manojlovića) so bili še dodatno oslabljeni. Tudi gostitelji so nastopili v zelo zdesetkani zasedbi (manjkali so Carlos Prieto, Žiga Mlakar in Gregor Potočnik), kljub temu pa so v končnici prvega polčasa naredili delni izid 5:0 in si priigrali prvo veliko prednost (14:9).

Na začetku drugega polčasa je sledila še ena celjska ofenziva in po petih zaporednih zadetkih je domače moštvo vodilo že z 20:12. V celjskih vratih je bil spet odličen Dejan Perić, v napadu pa so bili strelsko razpoloženi predvsem Alem Toskić, Rok Žuran in Luka Žvižej. Pri vodstvu s 24:18 so gostitelji po mini seriji 3:0 prvič dosegli rekordno prednost devetih zadetkov (27:18), ki so jo nato ponovili še dvakrat (28:19 in 29:20), tako da je bil zmagovalec finalne tekme premiernega turnirja odločen.

Najboljši igralec: Borut Mačkovšek (Celje Pivovarna Laško)

Najboljši vratar: Dejan Perić (Celje Pivovarna Laško)

Najboljši strelec: Borut Mačkovšek (Celje Pivovarna Laško) - 23 zadetkov.

SPORED IN IZIDI TURNIRJA:

Petek, 19. avgust 2011 (Rdeča dvorana):

Celje Pivovarna Laško - Tremblay 34:25 (21:12; Mačkovšek 7, Žvižej, Marguč in Toskić po 5; Crepain 5, Bingo in Drohuin po 4)

Gorenje Velenje - Bosna Sarajevo 26:23 (14:10; Melić 7, Dujmovič in Medved po 4; Cakić 7, Savić 4)

Sobota, 20. avgust 2011 (Rdeča dvorana):

Tremblay - Nexe Našice 14:18 (6:11; Drouhin in Ostertag po 3; Lelić 5, Kozina 3) - igralni čas 2 x 20 minut

Bosna Sarajevo - Vardar 13:16 (4:7; Cakić 6, Mesarić 2; Doder 5, Sobol in Lazarov po 3) - igralni čas 2 x 20 minut

Celje Pivovarna Laško - Nexe Našice 40:25 (17:12; Mačkovšek 11, Žuran 6, Toskić 5; Obad 6, Kedžo in Velić po 3)

Gorenje Velenje - Vardar Skopje 29:26 (13:14; Bezjak in Dolenec po 7, Melić 5; Vijović in Marković po 5)