2. 9. 2011

Štirje kvalifikacijski turnirji za zadnja štiri prosta mesta v evropski ligi prvakov

Konec tedna bodo potekali štirje kvalifikacijski turnirji (Prešov, Dunaj, Rishion Le Zion in Kielce) za zadnja štiri prosta mesta v evropski ligi prvakov v tekmovalni sezoni 2011/12. Med evropsko elito se bodo uvrstili le zmagovalci turnirjev.

Prvi trije turnirji bodo potekali na Slovaškem, v Avstriji in Izraelu, turnir povabljencev („wild card“) pa na Poljskem. Na kvalifikacijskih turnirjih bosta nastopila tudi dva slovenska rokometaša. Uroš Zorman bo v dresu poljskega kluba Kielce igral na turnirju povabljencev (polfinalni nasprotnik Poljakov je španski Valladolid), Miladin Kozlina pa je trenutno poškodovan (na turnirju v Doboju si je poškodoval meniskus), a naj bi vendarle stisnil zobe in pomagal makedonskemu Metalurgu na kvalifikacijah v Izraelu.

V Kielcah bo v vlogi delegata Evropske rokometne zveze (EHF) Slovenec Leopold Kalin, sicer tudi sekretar Rokometne zveze Slovenije (RZS) in član tekmovalne komisije EHF.

Razplet kvalifikacijskega turnirja 3 v Izraelu, kjer poleg domačega Maccabija nastopajo še Haslum (Norveška), Metalurg (Makedonija) in Hafnarfjardar (Islandija), bo zanimiv tudi za Cimos iz Kopra. Zmagovalec turnirja bo namreč peti nasprotnik (poleg nemškega Hamburga, romunske Constante, ruskega St. Petersburga in poljske Wisle Plock) Koprčanov v predtekmovalni skupini v letošnji evropski ligi prvakov.

SPORED TEKEM KVALIFIKACIJSKIH TURNIRJEV ZA LIGO PRVAKOV:

SKUPINA 1:

Gostitelj: Prešov (Slovaška); sodelujoči klubi: AEK (Grčija), Partizan (Srbija), Tatran Prešov (Slovaška), Porto (Portugalska).

sobota, 3. september 2011, ob 15.30: AEK – Partizan

sobota, 3. september 2011, ob 18.00: Tatran Prešov – Porto

nedelja, 4. september 2011, ob 18.00: tekma polfinalnih zmagovalcev

SKUPINA 2:

Gostitelj: Dunaj (Avstrija); sodelujoči klubi: Sävehof (Švedska), Bešiktaš (Turčija), Aon Fivers (Avstrija), Dinamo Minsk (Belorusija).

sobota, 3. september 2011, ob 17.45: Sävehof – Bešiktaš

sobota, 3. september 2011, ob 20.15: Dinamo Minsk – Aon Fivers

nedelja, 4. september 2011, ob 17.45: tekma polfinalnih poražencev

nedelja, 4. september 2011, ob 20.15: tekma polfinalnih zmagovalcev

SKUPINA 3:

Gostitelj: Rishion Le Zion (Izrael); sodelujoči klubi: Metalurg (Makedonija), Hafnarfjardar (Islandija), Maccabi (Izrael), Haslum (Norveška).

sobota, 3. september 2011, ob 17.00: Hafnarfjardar – Haslum

sobota, 3. september 2011, ob 19.30: Metalurg Skopje – Maccabi

nedelja, 4. september 2011, ob 18.00: tekma polfinalnih zmagovalcev

SKUPINA 4:

Gostitelj: Kielce (Poljska); sodelujoči klubi: Rhein Neckar Löwen (Nemčija); Valladolid (Španija), Kielce (Poljska), Dunkerque (Francija).

sobota, 3. september 2011, ob 15.30: Rhein Neckar Löwen – Dunkerque

sobota, 3. september 2011, ob 18.00: Valladolid – Kielce

nedelja, 4. september 2011, ob 15.30: tekma polfinalnih poražencev

nedelja, 4. september 2011, ob 18.00: tekma polfinalnih zmagovalcev.