2. 9. 2011

Igralci Gorenja na superpokalni tekmi v Trbovljah premagali Cimos iz Kopra s 33:28

V Trbovljah sta se za slovensko superpokalno lovoriko v moški konkurenci pomerila Cimos iz Kopra in Gorenje iz Velenja. Uspešnejši so bili rokometaši Gorenja, ki so v dvorani Polaj zmagali s 33:28 (16:12) in drugič osvojili slovenski superpokal.

Cimos Koper - Gorenje Velenje 28:33 (12:16)

Trbovlje - Športna dvorana Polaj, gledalcev: 400, sodnika: Žibret in Masleša (oba Hrastnik).

Cimos Koper: Podpečan, Škof (13 obramb), Vran, Skoko 7, Brumen 5 (3), Čemas, Bombač 4 (1), Poklar 1, Džono, Krivokapić 2, Skube 4, Konečnik 1, Rapotec 2, Bundalo 1, Jovičić 1.

Gorenje Velenje: Gajić (20 obramb), Zaponšek, Taletovič, Melić 6 (2), Medved 6, Bezjak 5, Dolenec 5, Svetelšek, Cehte, Miklavčič 3, Musa 2, Golčar, Gams, Bajram 1, Šimič, Dujmovič 5.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 7 (4), Gorenje Velenje 3 (2).

Izključitve: Cimos Koper 6 minut, Gorenje Velenje 6 minut.

Rokometaši Gorenja so osvojili še drugo superpokalno lovoriko. Leta 2009 so v finalu tega tekmovanja v mariborski dvorani tabor premagali Trimo iz Trebnjega z 29:25, na superpokalu za leto 2011 pa so premagali Cimos iz Kopra s 33:28 in osvojili prvo lovoriko v tem letu.

Cimos, ki je v minuli tekmovalni sezoni osvojil vse tri pokale v tekmovanjih, v katerih je nastopil (državno prvenstvo in pokal Slovenije ter evropski pokal challenge), je želel v dvorani Polaj dopolniti zbirko odličij v letošnjem letu, a mu je Gorenje to preprečilo. V velenjskih vratih je blestel vratar Ivan Gajić, ki je zbral kar dvajset obramb.

Posledica Gajićevih obramb ter dobre igre Gorenja v napadu in obrambi je bilo v zadnjem delu prvega polčasa vodstvo kar s šestimi zadetki prednosti (12:6, 14:8), a do odmora so Koprčani zaostanek zmanjšali na štiri (12:16). V drugem polčasu se je Cimos (manjkala sta Matjaž Mlakar in Jure Dobelšek) po zaostanku s 15:20 približal samo na gol razlike (23:24) v 48. minuti in obetala se je dramatična končnica.

Toda Velenjčani so poskrbeli za delni izid 3:0 (zadeli so Melić, Miklavčič in Bezjak) in nedosegljivo vodstvo s 27:23. Do zadnjega znaka sirene je moštvo trenerja Branka Tamšeta razliko še malce povečalo (33:28) in gorenje je postalo zmagovalec petega slovenskega superpokala.

IZIDI IN VRSTNI REDI DOSEDANJIH SUPERPOKALOV ZA MOŠKE:

TRBOVLJE 2011: 1. Gorenje Velenje, 2. Cimos Koper.

Gorenje Velenje - Cimos Koper 33:28 (16:12).

MARIBOR 2010:  1. Celje Pivovarna Laško, 2. Maribor Branik.

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 28:34 (14:18)

MARIBOR 2009: 1. Gorenje Velenje, 2. Trimo Trebnje, 3. Slovan, 4. Cimos Koper.

Finale: Gorenje Velenje – Trimo Trebnje 29:25 (15:12); za tretje mesto: Slovan – Cimos Koper 33:30 (14:12);

polfinale: Trimo Trebnje – Cimos Koper 33:23 (11:17), Gorenje Velenje – Slovan 31:28 (17:12).

KOPER 2008: 1. Cimos Koper, 2. Trimo Trebnje, 3. Celje Pivovarna Laško, 4. Gorenje Velenje.

Finale: Cimos Koper - Trimo Trebnje 37:26 (17:10); za tretje mesto: Celje Pivovarna Laško - Gorenje 28:27 (15:14);

polfinale: Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje 24:27 (11:13), Cimos Koper - Gorenje 29:27 (16:17).

VELENJE 2007: 1. Celje Pivovarna Laško, 2. Gorenje, 3. Gold Club, 4. Cimos Koper.

Finale: Celje Pivovarna Laško - Gorenje 30:23 (14:13); za tretje mesto: Gold Club - Cimos Koper 32:31 (17:18);

polfinale: Gorenje - Cimos Koper 28:25 (12:15), Celje Pivovarna Laško - Gold Club 31:30 (16:19).