4. 9. 2011

Krim Mercator drugi na turnirju v Koprivnici, nagradi za Jeleno Grubišić in Andreo Penezić

Rokometašice Krima Mercatorja so nastopile na šestem memorialnem turnirju Josip Samardžija Bepo v Koprivnici na Hrvaškem. V konkurenci domače Podravke Vegete, avstrijskega Hypa in makedonskega Metalurga so osvojile končno drugo mesto.

Slovenske prvakinje so turnir začele z neodločenim izidom proti Hypu z Dunaja (32:32). Dve minuti pred koncem so Avstrijke vodile z 32:31, a je Andrea Penezić poskrbela za izenačenje. Zadnji Hypov napad je z obrambo ustavila Jelena Grubišić (skupaj 17), na nasprotni strani pa je Ljubljančankam (Franić 10 zadetkov, Bille Hansen 8, Penezić in Ačimović po 5, Šerić 2, Mavsar in Bodnjeva po 1) zmanjkalo časa za zmagoviti zadetek.

V drugem krogu so se dekleta z Galjevice pomerila z domačo Podravko Vegeto in izgubila s 24:25, čeprav je Grubišićeva spet zbrala 17 obramb. Na tekmi, ki je bila odločena v dramatični končnici, v kateri se je tehtnica nagnila na stran Hrvatic, je vsaka ekipa na kazenski klopi presedela po 14 minut. Strelke za Krim Mercator: Penezić 12, Franić 4, Mavsar, Bodnjeva in Bille Hansen po 2,  Šerić in Janković po 1).

Zadnjo tekmo je ekipa trenerja Toneta Tislja odigrala proti skopskemu Metalurgu in dosegla prvo zmago (23:16), ki ji je ob enakem številu točk s Hypom (po 3) prinesla končno drugo mesto v Koprivnici. Za zmago je bila znova najzaslužnejša Grubišićeva s 23 obrambami, za Krim Mercator pa so se med strelke vpisale naslednje igralke: Franić 8, Penezić 5, Mavsar 4, Koren in Janković po 2, Bodnjeva in Ačimović po 1.

Od treh nagrad za posameznice je Krim Mercator odnesel dve. Poleg Lidije Horvat (Podravka Vegeta), ki je bila izbrana za najboljšo igralko turnirja, sta bili nagrajeni še Jelena Grubišić (najboljša vratarka) in Andrea Penezić (najboljša strelka).

Najboljša igralka: Lidija Horvat (Podravka Vegeta)

Najboljša vratarka: Jelena Grubišić (Krim Mercator)

Najboljša strelka: Andrea Penezić (Krim Mercator) – 22 zadetkov.