5. 11. 2011

Slovenska olimpijska reprezentanca iz Sydneyja 2000 premagala hrvaško ekipo z OI 1996 v Atlanti

V okviru spominsko-človekoljubne akcije za umrlega Iztoka Puca sta se v celjski dvorani Zlatorog pomerili olimpijski reprezentanci Slovenije iz Sydneyja 2000 in Hrvaške iz Atlante 1996. Uspešnejši so bili slovenski junaki iz Avstralije, ki so zmagali z 29:25 (14:13).

Slovenija OI 2000 – Hrvaška OI 1996 29:25 (14:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 4000, sodnika: Repenšek in Vodopivec (oba Slovenija).

Slovenija OI 2000: Pušnik (3 obrambe), Imperl (5 obramb), Lapajne (2 obrambi), Šerbec 1, Jovičić 5 (2), Cvijič 2, Pungartnik 4, Tomšič 2, Likavec 2, Bedekovič 5, Šavrič 1, Kastelic 3, Lubej 4.

Hrvaška OI 1996: Matošević (5 obramb), Vujović (4 obrambe), Jović, Šujster 3, Franković 2, Saračević 6, Gudelj, Jelčić 2, Bilić 5, Kljaić 3, Čavar 4, Jarak, Farkaš, Marković.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Hrvaška 1 (1).

Izključitve: Slovenija 0 minut, Hrvaška 0 minut.

Pred več kot 4000 gledalci v celjski dvorani Zlatorog sta se v okviru spominsko-človekoljubne akcije za Iztoka Puca pomerili reprezentanci Slovenije in Hrvaške, za kateri je na olimpijskih igrah nastopal tudi pokojni Puc. V dresu reprezentance Hrvaške je na OI v Atlanti leta 1996 osvojil zlato kolajno, v dresu izbrane vrste Slovenije pa štiri leta pozneje v Sydneyju osmo mesto. Tekma v Zlatorogu je bila seveda revijalna, končala pa se je z zmago moštva selektorja Leopolda Jerasa z 29:25 (14:13).

V slovenski reprezentanci, ki je pred enajstimi leti naši državi priigrala prvi nastop v kolektivnih športih na olimpijskih igrah, sta manjkala le Renato Vugrinec in Aleš Pajovič, medtem ko je Tettey Banfro sedel le na klopi za rezervne igralce. Na nasprotni strani so bili v primerjavi s kadrom pred petnajstimi leti v Atlanti oslabljeni tudi Hrvati (manjkali so Goluža, Tomljanović, Smajlagić, Načinović, Losert...), vsi gostujoči igralci pa so imeli na dresih številko deset v spomin na legendarnega Puca.

Na tekmi, ki je trajala samo 2 x 20 minut, so si Slovenci po dveh začetnih izenačenjih prvič priigrali vodstvo z dvema zadetkoma v sedmi minuti (4:2). A gostje so hitro izenačili in v deseti prvič povedli (6:5), v nadaljevanju pa si po številnih preobratih nobena reprezentanca ni uspela priigrati več kot dveh zadetkov prednosti.

Odločilno prednost si je Jerasova četa priigrala na začetku drugega polčasa, ko je predvsem po zaslugi strelsko razpoloženega Andreja Kastelica in delnega izida 4:0 povedla s petimi zadetki prednosti (20:15 v 25. minuti). Najvišja je bila šest minut pozneje, ko je bilo na semaforju 24:17, v končnici pa so nekdanji olimpijski prvaki le ublažili visok poraz.

Na spominsko-človekoljubni akciji v Celju za družino Iztoka Puca zbrali skoraj 17.000 evrovMoška članska reprezentanca Slovenije v Zlatorogu uspešnejša od Celja Pivovarne Laško