12. 11. 2011

Po tragični smrti Nemcev bosta tekmo Krim Mercator - Larvik sodila Madžara

Namesto tragično preminulih Nemcev Bernda in Reinerja Metheja je evropska zveza EHF določila nova sodnika, ki bosta delila pravico na nedeljski tekmi evropske lige prvakinj Krim Mercator - Larvik. To sta Madžara Peter Horvath in Balasz Marton.

Nemška dvojčka Bernd in Reiner Methe bi morala soditi tekmo zadnjega kroga v skupini B v evropski ligi prvakinj med Krimom Mercatorjem in Larvikom (nedelja, 13. november 2011, ob 17.30 v Stožicah), vendar sta se v petek smrtno ponesrečila. Na poti na tekmo nemške lige Balingen - Magdeburg sta trčila v nasproti vozeči tovornjak in umrla na kraju nesreče.

Evropska zveza EHF je namesto nemškega para za sojenje tekme v Ljubljani delegirala Madžara Petra Horvatha in Balasza Martona.

Znana nemška sodnika Bernd in Reiner Methe izgubila življenje v prometni nesreči