14. 11. 2011

Krimovke bodo na torkovem žrebanju na Dunaju dobile nasprotnice v drugem delu tekmovanja

Na Dunaju se bo v torek, 15. novembra 2011, ob 11. uri začelo žrebanje skupin v ligi prvakinj in parov v ostalih evropskih klubskih tekmovanjih za ženske. Svoje nasprotnice bodo dobile tudi rokometašice Krima Mercatorja v drugem delu evropske lige prvakinj.

V četrtfinale najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja sta se iz vsake izmed štirih skupin uvrstili po dve najboljši ekipi. Osmerica bo tako nadaljevala s tekmovanjem v ligi prvakinj, tretjeuvrščene ekipe bodo v letošnji evropski sezoni igrale v pokalu pokalnih zmagovalk, zadnjeuvrščene pa so končale z nastopi v Evropi.

Rokometašice Krima Mercatorja so v skupini B osvojile drugo mesto, zato jih v četrtfinalu čakajo težje nasprotnice. Opozoriti velja, da se v drugem (skupinskem) delu lige prvakinj med seboj ne morejo pomeriti ekipe, ki so igrale že v prvem.

Krimovke bodo tako za nasprotnice dobile dva izmed treh zmagovalcev preostalih skupin (Budućnost, Györ, Oltchim Valcea) in eno izmed treh drugouvrščenih ekip iz prvega dela (Midtjylland, Metz, Itxako).

PRVI DEL LIGE PRVAKINJ:

ZMAGOVALCI SKUPIN: Budućnost (Črna gora), Larvik (Norveška), Györ (Madžarska), Oltchim Valcea (Romunija)

DRUGOUVRŠČENE EKIPE: Midtjylland (Danska), Krim Mercator (Slovenija), Metz (Francija), Itxako (Španija)

TRETJEUVRŠČENE EKIPE: Byasen (Norveška), Viborg (Danska), Randers (Danska), Dinamo Volgograd (Rusija)

ZADNJEUVRŠČENE EKIPE: Thüringer (Nemčija), Podravka Vegeta (Hrvaška), Hypo (Avstrija), Buxtehuder (Nemčija).

Drugi del lige prvakinj se bo začel 4. februarja 2012, s šestim krogom pa končal 11. marca 2012. Iz vsake izmed dveh skupin s po štirimi ekipami bosta po dve najboljši napredovali v polfinale.

6. krog: 10. in 11. marec 2012.

LIGA PRVAKINJ - SEZONA 2011/12 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)