8. 1. 2012

Hrvaška po zmagi proti Švedski osvojila prvo mesto na domačem turnirju v Osijeku

Moška reprezentanca Hrvaške je brez izgubljene točke osvojila prvo mesto na mednarodnem turnirju v Osijeku. Po zmagah proti Iranu in Slovaški so Hrvati na odločilni tekmi za končno prvo mesto premagali še Švedsko z 29:24.

Hrvati (znova brez poškodovanih Ivana Balića in Draga Vukovića) so devet minut pred koncem prvega dela igre zaostajali z 9:11, a so do konca polčasa z delnim izidom 6:0 povedli s 15:11. V drugem polčasu so nekajkrat vodili s šestimi zadetki prednosti, nazadnje pri 25:19 v 50. minuti.

Toda Švedi so dosegli štiri zadetke zapored in se štiri minute pred koncem približali le na 23:25. Na veselje domačih gledalcev sta bila nato učinkovita Lacković in Horvat, tako da so Hrvati tehtnico dokončno nagnili na svojo stran.

Vse tri nagrade za najboljše posameznike so osvojili Hrvati. Za najboljšega vratarja je bil izbran Mirko Alilović, za najboljšega igralca Domagoj Duvnjak, prvi strelec pa je bil Ivan Čupić s 17 zadetki.

Končni vrstni red: 1. Hrvaška 6 točk, 2. Švedska 4, 3. Slovaška 2, 4. Iran 0.

SPORED IN IZIDI MEDNARODNEGA TURNIRJA NA HRVAŠKEM:

Petek, 6. januar 2012:

Švedska - Slovaška 31:23 (14:13; Andersson 6, Nilsson in Ekberg po 5; Rabek 4, Duris in Stranovsky po 3)

Hrvaška - Iran 41:19 (20:7; Čupić 7, Horvat in Štrlek po 5; Mosavi 8)

Sobota, 7. januar 2012:

Švedska - Iran 33:20 (16:12; Stenbäcken in Larholm po 5; Nadri 5, Pourghasemi 4)

Hrvaška - Slovaška 32:23 (19:14; Čupić in Štrlek po 5; Rabek 8, Hruščak 4)

Nedelja, 8. januar 2012:

Slovaška - Iran 40:21 (18:8; Urban 9, Stranovsky 8; Pourghasemi 6, Nadri in Momenizadeh po 4)

Hrvaška - Švedska 29:24 (15:11; Lacković 6, Čupić 5; Andersson 6, Ekberg 4)