21. 1. 2012

Srbi in Švedi po zelo visokem vodstvu samo remizirali, Makedonci nesrečno izgubili

V skupini II v Beogradu so odigrali tekme prvega kroga drugega dela EP. Poljska in Švedska sta razšli brez zmagovalca (29:29), Makedonci so vodili večji del tekme proti Dancem, a izgubili (32:33), Srbi pa so po visokem vodstvu le remizirali z Nemci (21:21).

Poljaki so proti švedski reprezentanci ob polčasu zaostajali za neverjetnih 11 zadetkov - bilo je kar 20:9 za Skandinavce. Kljub temu so v dramatični končnici po delnem izidu 3:0 iztržili neodločen izid (29:29).

Makedonci so večji del tekme proti Danski vodili, a na koncu so se veselili severnjaki. Pri 32:32 so imeli Makedonci zadnji napad za zmago, a so ga zapravili, v nasprotnem napadu pa so Danci zmagoviti zadetek dosegli sekundo pred koncem tekme.

Gostitelji Srbi so pred 19.500 gledalci prvi polčas proti Nemcem dobili z 12:7, na začetku drugega pa so imeli že sedem zadetkov prednosti (15:8). Toda v nadaljevanju je razlika začela kopneti, šest minut pred koncem je znašala le še dva gola (21:19), Nemci pa so izenačili z zadetkom v zadnji minuti.

V skupini II v Novem Sadu bodo prvi krog drugega dela odigrali v nedeljo, 22. januarja 2012. Uvodna tekma bo med Madžarsko in Islandijo, nato se bo Slovenija srečala s Francijo, zadnja tekma prvega kroga pa bo med Španijo in Hrvaško.

EP 2012 - 2. DEL:

SKUPINA I (BEOGRAD):

1. krog (sobota, 21. januar 2012):

Poljska - Švedska 29:29 (9:20)

Danska - Makedonija 33:32 (16:19)

Srbija - Nemčija 21:12 (12:7)

Trenutni vrstni red: Nemčija in Srbija po 5 točk, Poljska 3, Danska 2, Švedska 2, Makedonija 1.

SKUPINA II (NOVI SAD):

1. krog (nedelja, 22. januar 2012):

ob 16.10: Madžarska - Islandija

ob 18.10: Francija - Slovenija

ob 20.10: Španija - Hrvaška

Trenutni vrstni red: Hrvaška 4 točke, Španija in Madžarska po 3, Slovenija 2, Islandija in Francija po 0.

EP ZA MOŠKE - SRBIJA 2012 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)