16. 2. 2012

Slovenska rokometna sodnika Nenad Krstič in Peter Ljubič na olimpijskih igrah v Londonu

Slovenska rokometna sodnika Nenad Krstič in Peter Ljubič sta dobila še eno veliko priznanje za svoje delo. Mednarodna rokometna zveza (IHF) ju je namreč izbrala v skupino 17 sodniških parov za delitev pravice na igrišču na letošnjih olimpijskih igrah v Londonu.

Na največjem športnem tekmovanju na svetu (olimpijske igre) bo imel svoja predstavnika tudi slovenski rokomet. Mednarodna rokometna zveza (IHF) je namreč za sojenje na olimpijskih igrah v Londonu izbrala tudi slovenska sodnika Nenada Krstiča in Petra Ljubiča, ki sta v skupini 17 parov za delitev pravice na igrišču.

Obenem velja izpostaviti, da sta Krstič in Ljubič sodila tudi na olimpijskih igrah v Pekingu leta 2008, kar pomeni, da bosta že drugič zapored udeleženca OI. Slovensko sojenje ima sicer dolgo tradicijo udeležbe na olimpijskih igrah: Štefan Jug in Herbert Jeglič sta sodila v Seulu 1988 in Barceloni 1992, Leon Kalin in Enes Korič v Sydneyju 2000, Janko Požežnik in Darko Repenšek pa na OI 2004 v Atenah.