14. 4. 2012

Cimos dobil derbi v Bonifiki proti Celjanom in se jim na lestvici približal na štiri točke zaostanka

Rokometaši Cimosa so na derbiju četrtega kroga končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi v Bonifiki nadigrali Celje Pivovarno Laško (29:24). Šest krogov pred koncem končnice so se Koprčani drugouvrščenim Celjanom približali na štiri točke zaostanka (35-39).

CIMOS KOPER - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:24 (15:12)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1600, sodnika: Veber in Pangerc (oba Ljubljana).

Cimos Koper: Škof (15 obramb), Vran, Skoko 2, Dobelšek 1, Brumen 7 (1), Čemas, Bombač 3, T. Poklar, Džono, Krivokapić 8 (4), Skube 4, Mlakar 2, Konečnik, Rapotec 2, Bundalo, Osmajić.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić, Skok (7 obramb), Potočnik, Mlakar 1, Marguč 2, Žuran, Razgor 1, Toskić 3, N. Poklar 4, Poteko 1, Metličić 1, Zelenović, Žabič, Mačkovšek 3, Žvižej 8 (5).

Sedemmetrovke: Cimos Koper 6 (5), Celje Pivovarna Laško 5 (5).

Izključitve: Cimos Koper 8 minut, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

Igralci Cimosa so prvič v letošnji sezoni premagali Celje Pivovarno Laško in se gostom na lestvici 1. NLB Leasing lige približali le na štiri točke razlike. S porazom Celjanom v Bonifiki so največ pridobili rokometaši Gorenja, ki so prednost pred drugouvrščenimi pivovarji povečali že na osem točk (47-39).

Začetek tekme je pripadel gostiteljem, ki so v peti minuti povedli s 3:0, nato pa še s 4:1 in 5:2. Toda Celjani so najprej izenačili na 5:5, v 16. minuti pa so si priigrali tudi prvo vodstvo na tekmi (7:6), ko je v polno zadel Borut Mačkovšek. V 20. minuti so gostje povedli z 10:8, toda z delnim izidom 5:0 so Koprčani tehtnico znova krepko nagnili na svojo stran (13:10 v 26. minuti).

S tremi zadetki prednosti (15:12) je Cimos dobil tudi prvi polčas, v nadaljevanju pa je domače moštvo ves čas uspešno držalo prednost od treh do petih zadetkov. Celjani so imeli nekaj priložnosti, da bi se približali samo na minus dva, toda v odločilnih trenutkih so pri aktualnih slovenskih prvakih spet blesteli Milorad Krivokapić (8 zadetkov), Matjaž Brumen (7) in vratar Gorazd Škof.

Gostje so se zadnjič približali na tri zadetke zaostanka pri izidu 23:26 v 56. minuti, ko je z igralcem manj zadel Alem Toskić. Toda vse upe celjske ekipe o morebitnem preobratu v Bonifiki je z dvema zaporednima zadetkoma pokopal Matjaž Brumen in v predzadnji minuti je bilo nedosegljivih 28:23 za Cimos.