14. 4. 2012

Mariborčani doma premagali Trimo, vodilno Gorenje ni imelo težav z gosti iz Krškega

Poleg Cimosa, ki je premagal Celjane (29:24), sta bila v četrtem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi uspešna še Gorenje in Maribor Branik. Vodilni Velenjčani so zlahka premagali Krško (31:22), Mariborčani pa Trimo (29:27).

Gorenje v Rdeči dvorani ni imelo težav z gosti iz Krškega. Že do konca prvega polčasa so si Velenjčani priigrali sedem zadetkov prednosti (16:9), v drugem pa so razliko še povečali in nadaljevali niz nepremagljivosti v letošnji sezoni v 1. NLB Leasing ligi.

Maribor Branik je po dveh porazih v rednem delu tekmovanja tokrat le uspel premagati Trimo. Po številnih preobratih in izenačenjih so gostitelji po izidu 16:16 v 34. minuti naredili delni izid 6:2 in v 42. minuti povedli z 22:18. Trebanjci so se nato nekajkrat približali na dva gola zaostanka, a zmage so se veselili Mariborčani.

KONČNICA ZA PRVAKA - 4. KROG:

GORENJE VELENJE - KRŠKO 31:22 (16:9)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Gorenje Velenje: Gajić (10 obramb), Taletovič, Melić 4, Medved 4, Bezjak, Pucelj, Manojlović, Dolenec 10 (4), Cehte 3, Miklavčič 4, Gaber, Golčar, Gams 3 (2), Bajram, Šimič 1, Dujmovič 2.

Krško: Jelovčan, Žitnik, Miklavčič, Cehte 2, Jazbec 2, Klepej 2, Kodrič 1 (1), Drugovič 3, Lazović 4, Ban 3 (1), Drnovšek, Kukavica, Ferkulj 3, Koprivc, Dražetič 1, Kastelic.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 8 (6), Krško 3 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 12 minut, Krško 6 minut.

MARIBOR BRANIK - TRIMO TREBNJE 29:27 (14:13)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 130, sodnika Jager (Celje) in Kočevar (Šoštanj).

Maribor Branik: Lončar, Čudič (16 obramb), Kramar, Silovšek, Mirković 5, Tarabochia 8 (5), Svalina 4 (1), Oštir, Špelič 3, Razgor, Pučnik 2, Fister, Lesjak, Šoštarič 2, Kleč 5, Špende.

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Korelec 2, B. Radelj, Mučehajič, Ratajec, Grandovec, Skol, Sušin 2, Paladin 1, Florjančič, Rojc, Zarabec 8, M. Radelj 3, Skube 11 (3), Grandovec.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 7 (6), Trimo Trebnje 3 (3).

Izključitve: Maribor Branik 6 minut, Trimo Trebnje 8 minut.

CIMOS KOPER - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:24 (15:12)