15. 4. 2012

Vardar v finalu zaključnega turnirja regionalne lige SEHA v Zagrebu ugnal Metalurg

Zmagovalci zaključnega turnirja regionalne lige SEHA v Zagrebu so rokometaši Vardarja iz Skopja. V makedonskem finalu v dvorani Arena so premagali Metalurg (21:19), tretje mesto pa je po zmagi proti Tatranu iz Prešova osvojil Zagreb (31:29).

Obe polfinalni tekmi sta se po dramatičnih kočnicah končali z zadetkom razlike. Vardar, ki ga vodi trener Veselin Vujović, je proti Zagrebu tik pred koncem povedel s 30:29, gostitelji turnirja pa po minuti odmora niso izkoristili svojega zadnjega napada. Skopski Metalurg pod vodstvom trenerja Lina Červarja je proti Tatranu iz Prešova ob polčasu vodil s štirimi zadetki prednosti (15:11), toda v 50. minuti so si Slovaki z igralcem manj priigrali rpvo vodstvo (20:19).

Dobrih dvajset sekund pred koncem je pri ziidu 25:25 Miladin Kozlina dosegel svoj peti zadetek za Metalurgovo vodstvo s 26:25. Tatran je nato (tako kot Zagreb na prvi polfinalni tekmi) zapravil svoj zadnji napad in v finale regionalne lige SEHA se je uvrstil še en makedonski klub.

Makedonski finale v zagrebški Areni (kljub prostemu vstopu si ga je ogledalo le 500 ljudi) je pripadel Vardarju, ki je tako postal zmagovalec prvega zaključnega turnirja regionalne lige SEHA. Metalurg je že po dobrih desetih minutah vodil že s petimi zadetki prednosti (7:2), polčas dobil z 12:10, toda v 52. minuti je Vardar izenačil na 17:17.

Pet minut pred koncem je Vardar povedel z 20:18, kljub dobri predstavi Metalurgovega vratarja Darka Stanića (15 obramb) in učinkovitega Žarka Markovića (7 zadetkov) pa so se lovorike veselili rokometaši Vardarja. Na tekmi za tretje mesto je Zagreb premagal Tatran iz Prešova z 31:29.

Za najboljšega igralca zaključnega turnirja je bil izbran Zlatko Horvat (Zagreb), za najboljšega vratarja pa Darko Stanić (Metalurg).

ZAKLJUČNI TURNIR REGIONALNE LIGE ZA MOŠKE V ZAGREBU:

Nedelja, 15. april 2012:

Finale:

Vardar – Metalurg 21:18 (10:12; Sobol 6, F. Lazarov 4; Marković 7, Naumovski in Manaskov po 3, Kozlina 0)

Za tretje mesto:

Zagreb – Tatran Prešov 31:29 (14:11; Horvat 10, Štrlek 6, Špiler 3; Kopčo 8, Antl 7)

Sobota, 14. april 2012:

Polfinale:

Metalurg – Tatran Prešov 26:25 (15:11; Marković 6, Aluševski in Kozlina po 5; Kristopans 9, Antl 7)

Zagreb – Vardar 29:30 (14:13; Horvat 7, Špiler 6; Doder 6, Vujović in Jovčevski po 4)