31. 7. 2012

Hrvati nadigrali Srbe, Danci z zadetkom razlike ugnali Špance, Madžari slavili proti Južni Koreji

Drugi krog rokometnega turnirja v moški konkurenci na olimpijskih igrah v Londonu je prinesel sosedski obračun med Hrvaško in Srbijo, ki so ga prepričljivo dobili naši južni sosedi (31:23). Na derbiju skupine B je Danska z zadetkom razlike premagala Španijo (24:23).

Hrvati so se maščevali sosedom za polfinalni poraz na letošnjem EP v Srbiji in imajo po dveh krogih maksimalne štiri točke, medtem ko so Srbi še vedno na ničli. Že v dvanajsti minuti je Hrvaška vodila s 5:2, pet minut pozneje z 8:3, enaka razlika pa je bila tudi dobre tri minute pred koncem prvega polčasa (13:8).

Do sredine drugega polčasa je hrvaška prednost znašala od dva do štiri zadetke, v 48. minuti pa je po zadetku Ivana Čupića, z osmimi goli prvega strelca sosedskega derbija, prvič znašala šest (24:18). Rekordno razliko osmih zadetkov so si Hrvati prvič priigrali v 56. minuti (29:21), toliko pa je znašala tudi ob koncu tekme v Londonu.

Aktualni evropski prvaki Danci so po tesni zmagi proti Madžarom (27:25) z minimalno razliko premagali Špance (24:23). Španija je silovito začela (4:1), a so Skandinavci hitro izenačili (4:4), tik pred polčasom pa zaostanek z 10:12 s tremi zaporednimi zadetki obrnili v vodstvo s 13:12.

Kljub temu so Španci v drugem polčasu dvakrat povedli s plus dva (17:15, 19:17), v 57. minuti pa je bilo na semaforju 23:23. To je bilo že dvanajsto in hkrati zadnje izenačenje na tekmi, zmagoviti zadetek za Dansko pa je trinajst sekund pred koncem dosegel Knudsen.

Skupina A (po 2. krogu): Francija, Švedska in Islandija po 4 točke, Tunizija, Argentina in Velika Britanija po 0

Skupina B (po 2. krogu): Hrvaška in Danska po 4 točke, Španija in Madžarska po 2, Srbija in Južna Koreja po 0

SKUPINA A:

1. krog (nedelja, 29. julij):

Islandija - Argentina 31:25 (15:14; Sigurdsson 9, Stefansson 6; D. Simonet 5, Fernandez in S. Simonet po 4)

Švedska - Tunizija 28:21 (16:11; Doder 8, Ekberg in Nilsson po 4; Boughanmi 6, Jalouz 4)

Francija - Velika Britanija 44:15 (21:7; Joli 11, Fernandez 9; Garnham 6, Larsson 4)

2. krog (torek, 31. julij):

Tunizija - Islandija 22:32 (8:19; Bannour 10, Megannem in Tej po 3; Palmarsson 8, Sigurdsson 7)

Velika Britanija - Švedska 19:41 (10:24; Larsson 4, Prieto in Mohr po 3; Ekberg 13, Petersen 7)

Argentina - Francija 20:32 (9:17; Fernandez in Riccobelli po 4; Karabatić 7, Narcisse 5)

1. krog (29. julij):

Hrvaška - Južna Koreja 31:21 (14:8; Čupić in Duvnjak po 5; Jeong 5, Sung 3)

Španija - Srbija 26:21 (10:14; Sarmiento 5, Maqueda in Tomas po 4; Ilić 6, Stanković 4)

Madžarska - Danska 25:27 (10:13; Csaszar 8, Harsanyi 4; Eggert 9, Knudsen 6)

Južna Koreja - Madžarska 19:22 (9:7; Y. Jeong in H. Yeong po 4; Lekai 5, Csaszar in G. Ivancsik po 4)

Srbija - Hrvaška 23:31 (9:13; Vujin 6, Vučković 5; Čupić 8, Vori in Štrlek po 5)

Danska - Španija 24:23 (13:12; M. Hansen 8, Eggert Jensen 5; Maqueda, Sarmiento in Ugalde po 4)

ob 10.30: Španija - Južna Koreja

ob 15.30: Hrvaška - Madžarska

ob 20.30: Srbija - Danska

ob 12.15: Južna Koreja - Srbija

ob 17.15: Hrvaška - Danska

ob 22.15: Madžarska - Španija

ob 10.30: Madžarska - Srbija

ob 15.30: Danska - Južna Koreja