12. 9. 2012

Državni prvaki so se v drugem krogu v domači Rdeči dvorani zelo namučili z gosti iz Maribora

Na prvi tekmi drugega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se v Rdeči dvorani v Velenju pomerila Gorenje in Maribor Branik. Po prebratu sredi drugega polčasa so aktualni državni prvaki doma zmagali s 36:31 (18:19).

Gorenje Velenje - Maribor Branik 36:31 (18:19)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 800, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).

Gorenje Velenje: Gajić (8 obramb), Taletovič (2 obrambi), Melić 11 (8), Medved 3, Bezjak 4, Pucelj, Dolenec 3, Cehte 8, Miklavčič 2, Gaber 3, Golčar, Dobelšek 1, Gams 1, Bajram, Nosan, Dujmovič.

Maribor Branik: Pešić (10 obramb), Čudič, Štefanič, Vugrinec 10, Tarabochia, Svalina 2, Oštir, Špelič 4, Špende, Razgor 5, Pučnik, Zarabec 2 (1), Šoštarič 2, Kleč 2, Sok 4, Šimič.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 8 (8), Maribor Branik 1 (1).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Maribor Branik 16 minut.

Obe ekipi sta v prvem krogu v novi sezoni 2012/13 zmagali (Gorenje je v gosteh premagalo SVIŠ Pekarno Grosuplje z 41:25, Maribor Branik pa v domači dvorani Tabor gostujočo Krko s 35:27), medsebojno tekmo drugega kroga v 1. NLB Leasing ligi v Rdeči dvorani pa so po preobratu v zadnji četrtini obračuna dobili aktualni slovenski državni prvaki.

Že na začetku tekme v Velenju si je četa domačega trenerja Branka Tamšeta priigrala vodstvo s 5:2, toda gostje so po delnem izidu 3:0 poskrbeli za izenačenje (5:5 v deveti minuti). Sledila je še ena takšna serija Mariborčanov, ki jim je prinesla tudi prvo vodstvo pri slovenskih prvakih - na semaforju je bilo 9:8.

Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so imeli gostje skoraj ves čas pobudo na igrišču. Za velenjsko obrambo je bil nerešljiva uganka učinkoviti Renato Vugrinec, ena izmed šestih okrepitev ekipe trenerja dr. Marka Šibile, ki je že v prvem polčasu dosegel kar osem zadetkov ob samo enem zgrešenem strelu. Prav Vugrinec je bil najzaslužnejši, da je njegovo moštvo na odmor odšlo z minimalnim vodstvom (19:18).

Kljub dvema igralcema manj na parketu je Gorenje z dvema zaporednima goloma po dolgem času znova prevzelo vodstvo (20:19 v 33. minuti), a so Mariborčani znova hitro prevzeli vajeti v svoje roke. Nekajkrat so vodili z dvema zadetkoma, pri 27:25 pa so dobili dva zadetka in v 46. minuti se je vse začelo znova.

Fahrudin Melić, z enajstimi zadetki prvi strelec derbija v Rdeči dvorani (od tega jih je osem dosegel s sedemmetrovke brez zgrešenega strela), je osem minut pred koncem Gorenju priigral minimalno vodstvo s 30:29. V zadnjih desetih minutah je Maribor Branik dosegel samo dva zadetka (v 57. in 58. minuti sta bila zapored izključena Vugrinec in Špelić), na nasprotni strani pa so Velenjčani do konca zadeli še šestkrat, s precej težavami dosegli pomembno zmago in nadaljevali niz nepremagljivosti v 1. NLB Leasing ligi (36:31).

1. NLB LEASING LIGA - 2. KROG:

Sreda, 12. september 2012:

Gorenje Velenje - Maribor Branik 36:31 (18:19; Melić 11, Cehte 8; Vugrinec 10, Razgor 5)