16. 9. 2012

Derbi drugega kroga v 1. NLB Leasing ligi med Koprčani in Celjani z neodločenim izidom

Na zadnji tekmi drugega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se na derbiju pomerila Cimos in Celje Pivovarna Laško. Po dramatični končnici se je tekma v koprski Bonifiki končala brez zmagovalca - bilo je 30:30 (17:14).

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 30:30 (17:14)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 1800, sodnika: Žibert in Masleša (oba Trbovlje).

Cimos Koper: Škof (4 obrambe), Vran (10 obramb), Dobelšek 2, Grzentič, Brumen 9 (4), Bombač 1, T. Poklar, Krivokapić, N. Poklar 2, Konečnik 2, Rapotec 2, Manojlović 7, Gavranović 2, Bundalo 3, Bošković, Osmajić.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (4 obrambe), Perić, Skok (11 obramb), Potočnik, Mlakar 1, Marguč 7, Žuran, Janc, Razgor, Toskić 5, Ranevski, Skube 1, Poteko, Zelenović 1, Lekai 5, Žvižej 10 (2).

Sedemmetrovke: Cimos Koper 4 (4), Celje Pivovarna Laško 2 (2).

Izključitve: Cimos Koper 8 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Koprski in celjski rokometaši so v Bonifiki poskrbeli za pravi derbi. Čeprav so bili večino tekme v (rahli) prednosti domači, pa so Celjani vztrajno preprečevali koprske poskuse pobega in bili na koncu za vztrajnost skorajda nagrajeni z zmago, ki pa jo je v zadnji sekundi preprečil Uroš Bundalo. Obračun Kopra in Celja se je tako kar zasluženo končal z delitvijo točk. Pri Kopru je bil z devetimi goli najuspešnejši Matjaž Brumen, pri Celju pa Luka Žvižej z desetimi zadetki.

Po izenačenem začetku tekme so sredi polčasa Koprčani z dobro obrambo prišli do prednosti z 10:7 po golu Uroša Rapotca, za tri zadetke (12:9) pa so vodili tudi v 19. minuti, ko je bil uspešen Filip Gavranović. Ko je kazalo, da se bo nato Celjanom vendarle uspelo priključiti, ne nazadnje je Luka Žvižej v 21. minuti znižal na 11:12, pa je domači strateg Fredi Radojković iz vrat poklical Gorazda Škofa, ga zamenjal z Juretom Vranom, kar se mu je hitro obrestovalo.

Slednji je namreč dvakrat zapored obranil celjska napada, kar so njegovi soigralci izkoristili za vodstvo s 17:13 v 29. minuti. Na glavni odmor so Primorci, pri katerih sta v tem delu igre strelsko izstopala Brumen s petimi in Nikola Manojlović s štirimi zadetki (na koncu jih je zabil sedem), nesli tri gole prednosti.

Drugi polčas so bolje začeli gosti, ki so začeli nižati zaostanek, Gašper Marguč je v 36. minuti zabil za 18:19. A do izenačenja dolgo niso mogli. To pa jim je vendarle uspelo v 46. minuti (23:23), ko se je med strelce znova vpisal Marguč (skupno sedem golov), ob Žvižeju najbolj razpoloženi igralec Celja. Čeprav so ob prednosti dveh igralcev Koprčani v 52. minuti znova povedli za tri gole (28:25), pa se Celjani niso predali.

Na krilih dobrih obramb Urbana Lesjaka so znova izenačili, po novem zadetku izjemno razigranega Žvižeja pa povedli s 30:29. Kopru je za zadnji napad ostalo 13 sekund, v katerih so s sedmerico v polju izigrali goste in prek Uroša Bundala izvlekli točko.

1. NLB LEASING LIGA - 2. KROG:

Sreda, 12. september 2012:

Gorenje Velenje - Maribor Branik 36:31 (18:19; Melić 11, Cehte 8; Vugrinec 10, Razgor 5)

Sobota, 15. september 2012:

Krka - Istrabenz plini Izola 24:23 (13:11; Papež 10, Orlič 5; Božič 6, Smolnik 5)

Trimo Trebnje - SVIŠ Pekarna Grosuplje 34:29 (16:14; Skube 7, Radelj 6; Stopar 6, Kalabič 5)

Krško - Ribnica Riko hiše 33:33 (17:18; Jazbec 6, Blagotinšek in Svetelšek po 5; Jamnik 9, Bašić in Kapular po 5)

Sevnica - Jeruzalem Ormož 24:23 (10:13; Sirk 9, Djurdjevič 4; Gregorc in Mesarič po 6)

Nedelja, 16. september:

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 30:30 (17:14; Brumen 9, Manojlović 7; Žvižej 10, Marguč 7)