16. 11. 2012

Trimo Trebnje - Krško 34:23 (18:13)

V enajstem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Trima dosegli novo zmago. Trebanjci so na domačem igrišču premagali zadnjeuvrščeno Krško s 34:23 (18:13).

TRIMO TREBNJE - KRŠKO 34:23 (18:13)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 150, sodnika: Jager (Celje) in Kočevar (Šoštanj).

Trimo Trebnje: Korelec 2, Femec, Lukanc 3, M. Radelj 2, Paladin 1 (1), Ratajec, Ferlin, Sušin 2, Saje, Florjančič 2, Rojc 3, Zoran 1, St. Skube 7 (4), Grandovec 3, Aquirrezabalaga 8, Brana.

Krško: Sintič, Vovk 1, Cehte 4, Jazbec 2 (1), Dular, Ban 1, Kodrič 4, Škoflek 1, Žitnik, Kučič 1, Sobotič 1, Ferkulj, Majerle 1, Čanžar, Koprivc 6, Franko 1.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (5), Krško 2 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Krško 6 minut.

Rdeči karton: Majerle (Krško, 24. minuta).

Trimo je po treh zaporednih porazih v državnem prvenstvu znova vknjižil dve točki. Tokrat je visoko s 34:23 premagal Krško. Trebanjci so tako po enajstih krogih na petem mestu, Krško pa ob devetih porazih zaseda dno prvenstvene lestvice.

Trebanjci so tekmo odprli s tremi zaporednimi goli, v osmi minuti pa je bilo 6:2 v korist domačih. Po treh zaporednih zadetkih Krčanov je prednost gostiteljev znašala le še zadetek, v 13. minuti pa je bilo izenačeno (7:7). Ekipa Trima je spet prešla v vodstvo, ki pa ga nato ni več izpustila iz rok. Predvsem po zaslugi Alberta Aguirrezabalage Garcie, ki je v prvem polčasu zadel osemkrat, je Trebnje na odmor odšlo s prednostjo 18:13.

Takoj po vrnitvi na igrišče so domači zadeli trikrat zapored, po prvem golu Krškega pa so Trebanjci mrežo nasprotnikov zatresli še štirikrat in na semaforju je v 40. minuti kazalo 24:14. Do konca tekme Krčanom ni uspelo zmanjšati visokega zaostanka, Trebanjci pa so v zadnjih štirih minutah zadeli še štirikrat in se veselili zmage s 34:23.

Najučinkovitejši strelec tekme je bil domači rokometaš Aquirrezabalaga z osmimi zadetki, enkrat manj je zadel Staš Skube, na drugi strani pa je Luka Koprivc dosegel šest golov.

Rokometaši Trima Trebnje bodo tekmo 12. kroga odigrali na domačem igrišču v petek, 23. novembra, ko jim bo nasproti stala ekipa Ribnice Riko hiše, Krško pa dva dni prej čaka gostovanje pri koprskem Cimosu.