6. 1. 2013

Slovenija se je odlično upirala evropskim prvakom Dancem in osvojila drugo mesto

V zadnjem krogu mednarodnega turnirja na Danskem je moška članska reprezentanca Slovenije izgubila proti gostiteljem in aktualnim evropskim prvakom s 30:35 (12:14). Slovenski rokometaši so z dvema zmagama in enim porazom osvojili končno drugo mesto.

Končni vrstni red: 1. Danska 6 točk, 2. Slovenija 4, 3. Tunizija 2, 4. Črna gora 0.

DANSKA - SLOVENIJA 35:30 (14:12)

Aarhus - Dvorana NRGI Arena, gledalcev: 5000, sodnika: Palsson in Leifsson (oba Islandija).

Danska: Landin, M. Hansen 7, Eggert 6, R. Hansen 5, L. Hansen 3, Markussen 3, Mortensen 2, Spellerberg 2, Noddesbo 2, H. Hansen 2, Sondergaard 1, Lauge 1, Lindberg 1.

Slovenija: Prošt, Škof, Bombač, Bilbija 1, Dobelšek 1, Kavtičnik 2, Bezjak 3, Dolenec 4, Skube 2, Bundalo, M. Žvižej 1, L. Žvižej 3, Gaber 2, Zorman 1, Marguč, Razgor, Gajić 10.

Sedemmetrovke: Danska 5 (5), Slovenija 2 (2).

Izključitve: Danska 4 minute, Slovenija 8 minut.

Slovenski rokometaši so glede na vse nezgode s poškodbami nadvse solidno opravili generalko za svetovno prvenstvo v Španiji. Na kakovostnem turnirju v Hamletovi deželi so osvojili drugo mesto, na treh tekmah pa so premagali Črnogorce z 31:26 in Tunizijce z 28:23, na današnji odločilni tekmi za prvo mesto pa izgubili proti Dancem s 30:35.

Slovenski prvokategorniki so bili večji del tekme povsem enakovredni aktualnim evropskim prvakom in glavnemu pretendentu za končno zmago na bližnjem turnirju na Pirenejskem polotoku. Uvodna postava - vratar Gorazd Škof, krilna igralca Dragan Gajič in Luka Žvižej, zunanji igralci Jure Dolenec, Uroš Zorman in Nenad Bilbija ter krožni napadalec Miha Žvižej - so bili povsem konkurenčni imenitnim gostiteljem, ki so si v uvodu nekajkrat priigrali dva gola prednosti, a Slovenci so jih vselej ujeli.

Izbranci slovenskega selektorja Borisa Deniča so v 23. minuti povedli z 9:8, kar je domačo klop prisililo, da je zahtevala minuto odmora. Slovenci so bili vse do 28. minute v povsem enakovrednem položaju (12:12), v zadnjih dveh minutah pa so naredili nekaj napak in na polčasu zaostali z 12:14.

Deničevi izbranci so slabo odprli drugi polčas, že v peti minuti nadaljevanja so po izključitvi Zormana zaostali za pet golov (13:18). V nadaljevanju so vendarle strnili svoje vrste in v 43. minuti po golu Mateja Gabra znižali na 20:22. Le dve minuti kasneje so znova zaostali za štiri (20:24) in Denič je zahteval minuto odmora. V zadnji četrtini tekmi so držali korak z izbranci slovitega danskega selektorja Ulrika Wilbeka, vse njihove poskuse po prevratu pa so kakovostni gostitelji v kali zatrli.

V slovenski izbran vrsti je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Dragan Gajić z desetimi goli, štiri jih je prispeval Jure Dolenec. Pri Dancih je Mikkel Hansen dosegel sedem, Anders Eggert pa šest golov.

Slovenija se bo v ponedeljek vrnila v domovino, v petek pa odpotovala v Španijo. V prvem delu svetovnega prvenstva se bo v Zaragozi pomerila s Savdsko Arabijo (12. januar), Južno Korejo (14. januar), Poljsko (15. januar), Belorusijo (17. januar) in Srbijo (19. januar).