9. 2. 2013

Sevnica - Krško 22:20 (11:10)

Na zadnji tekmi 19. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila najslabša kluba na prvenstveni lestvici. V Sevnici so domači rokometaši premagali goste iz Krškega z 22:20 (11:10) in dosegli četrto zmago v ligi.

SEVNICA - KRŠKO 22:20 (11:10)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Sevnica: Božič, Zaponšek, Stegne, Dražetič 6 (4), Gorenjak, Krnc, Plazar 1, Đurđević 4 (1), Ošlovnik 7, Kozole 2, Kolman, Kuhar, Kozole, Pernovšek, Nered 2.

Krško: Žitnik, Imperl, Vovčko, Bračun, Cehte 3, Jazbec 4, Dular, Ban, Kodrič, Kučič 1, Dimc, Ferkulj 8, Majerle, Čanžar 1, Koprivc 3, Škoflek, Franko.

Sedemmetrovke: Sevnica 5 (5), Krško 4 (3).

Izključitve: Sevnica 18 minut, Krško 12 minut.

Rdeča kartona: Đurđević (Sevnica, 49. minuta), Plazar (Sevnica, 58. minuta).

Osrednja tekma spodnjega dela lestvice se je končala z zmagoslavjem sevniških rokometašev, ki so osvojili četrti par točk v tej sezoni, zadnjeuvrščenim Krčanom pa ušli na pet točk.

Sosedski dvoboj je bil izjemno napet in izenačen, v rahli rezultatski prednosti pa so bili vseskozi izbranci domačega trenerja Iztoka Godca. Na polovici prvega polčasa so si že priigrali lepo zalogo v zadetkih (8:4), a so prednost štirih golov hitro zapravili z neodgovorno igro.

V prvi polovici drugega polčasa se je na sevniškem parketu odvijal ogorčen boj za vsako žogo, po 15:15 pa so si gostitelji priigrali zalogo treh golov (19:16) in jo ohranili tudi v razburljivi končnici.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Uroš Ošlovnik s sedmimi in Alen Dražetič s šestimi goli, v gostujoči pa je Jaka Ferkulj dosegel osem zadetkov.

Sevniška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Ribnici, Krško pa bo na domačem igrišču gostilo novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 16. februarja.