18. 5. 2013

Istrabenz Plini Izola - Sevnica 32:34 (15:16)

V devetem krogu končnice za obstanek (od 7. do 12. mesta) v 1. NLB Leasing lige so igralci Sevnice dosegli tretjo zmago. Sevničani so na gostovanju premagali ekipo Istrabenz Plini Izola s 34:32 (16:15).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - SEVNICA 32:34 (15:16)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).

Istrabenz Plini Izola: Ponikvar, Kevič, Gregorčič, Jurič 5, Jelovčan 1, Dolenc, Božič 6, Kojić, Bubnič, Čosić 2, Koštric, Redžić 1, Fidel 7, Smolnik 8 (2), Zorič-Stepančič, Gorela.

Sevnica: Božič, Zaponšek, Brečko 1, Dražetič 13 (5), Gorenjak 3, Krnc, Plazar, Đurđević 2, Ošlovnik 8, Borovnik 4, Sirk 2, Nered 1.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (2), Sevnica 5 (5).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 8 minut, Sevnica 12 minut.

Sevničani so nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo osvojili obe točki na Obali. V zadnjih dveh minutah so pri neodločenem izidu 31:31 dosegli tri gole v nizu in razrešili vprašanje o zmagovalcu.

Pri Sevničanih, ki se po koncu sezone selijo v nižji rang tekmovanja, sta blestela Alen Dražetič in Uroš Ošlovnik. Prvi je dosegel 13, drugi pa osem golov. Pri gostiteljih je Žiga Smolnik zabil osem zadetkov.

Izolska zasedba bo v zadnjem krogu v sredo, 22. maja, gostovala v Ormožu, sevniška pa bo v soboto, 25. maja, gostila Krško.