1. 6. 2013

V finalu zaključnega turnirja lige prvakov v Kölnu bosta v nedeljo igrala Barcelona in Hamburg

Finalista letošnjega zaključnega turnirja najboljše četverice v evropski ligi prvakov sta Barcelona in Hamburg. Na prvi polfinalni tekmi v Kölnu je Barcelona premagala Kielce z 28:23 (13:10), na drugi pa je bil v nemškem derbiju Hamburg boljši od Kiela z 39:33 (19:16).

Po polfinalnih tekmah bosta v nedeljo, 2. junija 2013, na sporedu še dvoboja za končno tretje in prvo mesto. Za tretje mesto se bosta ob 15.15 pomerila Kiel in Kielce, veliki finale v dvorani Lanxess Arena v Kölnu med Barcelono in Hamburgom pa se bo začel ob 18. uri.

KIEL - HAMBURG 33:39 (16:19)

Köln - Dvorana Lanxess Arena, gledalcev: 19.250, sodnika: Dentz in Reibel (oba Francija).

Kiel: Omeyer, Palicka, Toft, Sigurdsson 3, Sprenger 2, Ahlm 4, Wiencek, Ekberg 2, Plamarsson 1, Narcisse 4, Ilić 1, Klein, Jicha 6, Vujin 10 (4).

Hamburg: Bitter, Hermann, Kraus, Schröder, Duvnjak 11, Jansen 2, Lacković 1, Flohr, Vori 5, Lindberg 7 (3), Terzić, Nilsson, Lijewski 5, Hens 8, Petersen.

Sedemmetrovke: Kiel 4 (4), Hamburg 4 (3).

Izključitve: Kiel 8 minut, Hamburg 8 minut.

Nemški polfinalni obračun v Kölnu se je razpletel nekoliko nepričakovano, a ne senzacionalno. Hamburška ekipa, ki si je preboj v ligo prvakov zagotovila na lanskem septembrskem turnirju povabljencev v francoskem Saint Raphaelu, je svojo prevlado uveljavila v drugi polovici prvega polčasa, ko je v 25. minuti povedla s 17:15, v nadaljevanju pa ni popustila niti za ped.

Z izjemno zagrizeno in učinkovito predstavo je svojo prednost v 41. minuti povišala na +6 (28:22), nato pa z zrelo in odgovorno igro slovitemu Kielu onemogočila preobrat. Za Hamburg je enajst golov dosegel Hrvat Domagoj Duvnjak, blesteli pa so tudi Pascal Hens z osmimi in Hans Lindberg s sedmimi zadetki ter vratar Jonannes Bitter, ki je zbral kar 17 obramb. Pri Kielu je bil najbolj učinkovit Srb Marko Vujin z desetimi goli.

KIELCE - BARCELONA 23:28 (10:13)

Köln - Dvorana Lanxess Arena, gledalcev: 19.250, sodnika: Leifsson in Palsson (oba Islandija).

Kielce: Szmal, Losert, Grabarczyk, Jurecki 2, Tkaczyk, Olafsson 1, Bielecki, Jachlewski 2, Štrlek 4, Stojković 2 (1), Lijewski 1, Buntić 2, Musa 2, Zorman 2, Rosinski 2, Čupić 2.

Barcelona: Šterbik, Šarić, Nöddesbo 4, Garcia 4, Tomas 4, Entrerrios 3, Sorhaindo 1, Sarmiento, Montoro, Gurbindo 3, Jernemyr, Aguirrezabalaga, Rutenka 8 (5), Stranovsky 1, Rocas, Morros.

Sedemmetrovke: Kielce 4 (2), Barcelona 5 (5).

Izključitve: Kielce 6 minut, Barcelona 2 minuti.

Obračun španskega in poljskega rokometnega prvaka se je končal z zmagoslavjem Barcelone, ki bo v nedeljo naskakovala svojo deveto končno zmago v najbolj imenitnem tekmovanju na stari celini. Barcelona je ligo prvakov osvojila v letih 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005 in 2011, leta 1991 pa je bila najboljša tudi v nekdanjem pokalu prvakov.

Katalonska zasedba je bila bolj ali manj vseskozi v prednosti, poljska pa ji je vztrajno dihala za ovratnik in jo v 41. minuti ujela na 16:16. Nato so izbranci španskega strokovnjaka Xavierja Pascuala vendarle strnili svoje vrste in z dvema zaporednima goloma Eduarda Martineza Gurbinda v 52. minuti povišali na 23:19, Poljaki - za njih igra tudi slovenski reprezentant Uroš Zorman - pa so nato izobesili belo zastavo.

V španski zasedbi je bil najbolj učinkovit nekdanji igralec Celja Pivovarne Laško in slovenski reprezentant, Belorus Sergej Rutenka, ki je dosegel osem golov, v poljski pa Hrvat Manuel Štrlek s petimi zadetki. Zorman je dosegel dva gola.