23. 10. 2013

Maribor Branik - Krka 27:27 (14:13)

Derbi osmega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške med Mariborm Branikom in Krko in Novega mesta se je končal brez zmagovalca. Ekipi sta se v dvorani Tabor razšli z neodločenim izidom 27:27 (14:13).

MARIBOR BRANIK - KRKA 27:27 (14:13)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 120, sodnika: Masleša (Trbovlje) in Pangerc (Škofljica).

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič 1, Malinović 3, Žmavc, Jamnik 1, Poklar 1, Razgor 2, Kodrin, Hrastnik 3, Fidel 3, Zarabec 6 (1), Kleč 6, Sok 1.

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 3, Suholežnik, Lavrič, Okleščen, Špende 3, Maričič, Svetelšek 6 (3), Irman 6, Jakše 1, Cvikl 1, Adamčič 2, Klobčar 5.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Krka 3 (3).

Izključitve: Maribor Branik 4 minute, Krka 2 minuti.

Rokometaši mariborskega Branika so prvič v tej sezoni ostali brez polnega točkovnega izkupička. Po sedmih zaporednih zmagah so jim točko odščipnili tekmeci iz dolenjske prestolnice.

Na parketu dvorane Tabor se je vseskozi odvijal izenačen boj. V sami končnici je kazalo na zmago gostiteljev, ki so štiri minute pred koncem vodili s 26:24. A izbranci gostujočega trenerja Slavka Iveziča se niso predali.

Z zadetki Mihe Svetelška in Jana Jurečiča so gostje najprej izenačili na 26:26. Gostitelje je v vodstvo znova popeljal Gašper Hrastnik, v zadnji minuti pa je izenačujoči gol za Krko dosegel Jan Irman.

V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Miha Zarabec in Blaž Kleč, v gostujoči Svetelšek in Irman, vsi pa so dosegli po šest zadetkov.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto, 26. oktobra, gostila Ribnico Riko hiše, mariborska pa bo dan kasneje gostovala pri ljubljanskemu Slovanu.