18. 12. 2013

Celje PL - Jeruzalem Ormož 43:22 (20:12)

Na uvodni tekmi 17. kroga v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Celja Pivovarne Laško zmagali kar z 21 zadetki razlike. Celjani so v dvorani Zlatorog nadigrali Jeruzalem Ormož s končnim rezultatom 43:22 (20:12).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - JERUZALEM ORMOŽ 43:22 (20:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Backovič in Palačkovič (oba Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Gal Marguč 5, Žuran 2, Razgor 2, Ranevski 2, Skube 4, Poteko 6, Praznik 3, Slišković 4 (1), Potočnik, Čavor 4, Zelenović 4, Žabič 1, Lekai 3, Žvižej 2.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, Cvetko, Poznič, Žižek-Cvetko 1, Puntarek, Bogadi 3, Radujkovič 1, Čudič 1, Gregorc 4 (2), Kavčič, Mavrič, Šišmanovič 4, Mesarič 3, Peček 4, Kirič 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 10, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 1 (2), Jeruzalem Ormož 2 (3).

Celjani so se zadnjič letos predstavili pred domačimi gledalci, ki so za 15. prvenstveno zmago visoko porazili Ormožane. Domači trener Branko Tamše tokrat ni mogel računati na poškodovane Blaža Blagotinška, Žigo Mlakarja, Gašperja Marguča in Blaža Janca, ob pomanjkanju levičarjev pa je v ekipo prvič vpoklical Gala Marguča, mlajšega brata Gašperja Marguča.

Gosti so stik držali le do tretje minute, ko so izenačili na 1:1, nato so Celjani s štirimi goli zagospodarili v Zlatorogu. Prednost so po petnajstih minutah povišali na 10:5, v 19. minuti je na klop za kaznovane moral Danijel Mesarič, številčno prednost pa so Celjani dobro izkoristili.

Zadeli so trikrat in povedli 14:6. Ormožani so zmanjšali zaostanek (11:16), v zadnjih minutah prvega polčasa pa so se kljub igralcu več znova znašli v velikem zaostanku - bilo je kar 12:20. Drugi polčas so Celjani začeli z delnim izidom 4:1, prvič na tekmi pa so vodili z več kot desetimi goli razlike (24:13).

Igralci Jeruzalema so poizkušali ujeti domačine, še najbližje so bili v 38. minuti, ko je bilo 17:25, nato pa so z delnim izidom 6:1 pobegnili na 31:18 in tekma je bila odločena. Razlika je do konca še narasla, med strelce pa se je petkrat vpisal tudi 17-letni Gal Marguč, ki je bil na koncu drugi najučinkovitejši igralec; dva gola več je zadel Vid Poteko.

Obe ekipi bosta zadnji tekmi v letu 2013 odigrali v soboto: Celje bo gostovalo v Sevnici, Ormožani pa bodo gostili Trimo Trebnje.