19. 3. 2014

Sevnica - Celje Pivovarna Laško 20:39 (10:20)

Igralci Sevnice so v drugem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi še drugič ostali praznih rok. Po porazu proti Mariboru Braniku v gosteh (24:33) so Sevničani izgubili tudi doma proti Celju Pivovarni Laško z 20:39 (10:20).

SEVNICA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 20:39 (10:20)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Smolko (Gornja Radgona).

Sevnica: Bratanovič, Flajs, Dražetič, Gorenjak 3, Brečko 2 (1), Djurdjević 9 (1), Ošlovnik 2, Božič, Kuhar, Kozole, Grušovnik, Brilej 2, Bezgovšek 1, Fižuleto, Pernovšek 1, Gjerek.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 3, Marguč 7 (1), Žuran 2, Janc 4, Razgor 2 (1), Ranevski 1, Skube 2, Poteko 2, Slišković 1, Potočnik, Zelenović 4, Lekai, Žvižej 4, Mačkovšek 3, Miklavčič 2.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (2), Celje Pivovarna Laško 3 (2).

Izključitve: Sevnica 4 minute, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Celjani so na svoj račun vpisali drugi par točk v končnici za prvaka. Po domači zmagi v dvorani Zlatorog nad Ribničani (36:30) so v drugem krogu končnice za prvaka v gosteh visoko premagali še Sevničane.

Največje presenečenje rednega dela državnega prvenstva se je favoriziranim tekmecem iz mesta ob Savinji dokaj enakovredno upiralo le v uvodnih minutah. Nato so Celjani odločno pohodili stopalko za plin in si že v 29. minuti priigrali enajst golov prednosti (20:9).

V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, hkrati pa - kolikor je bilo to mogoče - vadili taktične različice za prvo tekmo osmine finala lige prvakov z nemškim Flensburgom, ki bo v nedeljo, 23. marca, v Zlatorogu.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč s sedmimi goli, v sevniški pa Milo Djurdjević z devetimi zadetki.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 26. marca, gostila trebanjski Trimo, sevniška pa bo v petek, 28. marca, gostovala v Ribnici.