11. 4. 2014

Slovan - Krka 29:25 (16:12)

Rokometaši Slovana so prevzeli vodilno mesto na lestvici končnice za obstanek v 1. NLB Leasing ligi. Ljubljančani so v četrtem krogu gostili novomeško Krko in se v dvorani na Kodeljevem veselili zmage z 29:25 (16:12).

SLOVAN - KRKA 29:25 (16:12)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 150, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Slovan: Župič, Kastelic, Kolaković, Sanković 6, Bogdanić-Jenko 7, Erak, Križman, Ži. Matajič 3, Skušek 4 (2), Kete 2, Pogačnik 3, Jandrić, Ža. Matajič 3, Planinc, Kovačič 1.

Krka: Štangelj, Grubar, Jurečič 9 (6), Suholežnik, Lavrič 5, Didović 2, Okleščen 1, Maričič 2, Irman 1, Jakše, Furdi, Orlič, Zaponšek, Potić 3, Adamčič, Klobčar 2 (1).

Sedemmetrovke: Slovan 3 (2), Krka 7 (7).

Izključitve: Slovan 4 minute, Krka 4 minute.

Ljubljanska zasedba je dosegla tretjo zmago v končnici za obstanek v prvoligaški konkurenci. Po Svišu iz Ivančne Gorice in Jeruzalemu Ormožu je na kolena položila še ekipo iz Novega mesta, ki je v drugem delu tekmovanja doživela že tretji poraz.

Izbranci domačega trenerja Mladena Stanića so bili vseskozi v prednosti. Že na polovici prvega polčasa so si priigrali prednost šestih golov (12:6) in imeli vajeti igre v svojih rokah.

V drugem polčasu so gostje iz Novega mesta zaostanek uspeli zmanjšati na tri zadetke. Toda v nadaljevanju so igralci Slovana znova poskrbeli za visoko prednost in pri izidu 27:21 v 51. minuti je bilo jasno, da bosta točki ostali na Kodeljevem.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Tim Bogdanić-Jenko s sedmimi goli, v gostujoči pa je Jan Jurečič dosegel devet zadetkov.

Novomeška ekipa bo v petek, 18. aprila, gostila ormoški Jeruzalem, ljubljanska pa bo dan kasneje gostovala v Izoli.