1. 6. 2014

Barcelona - Veszprem 26:25 (9:10)

Rokometaši španske Barcelone so po današnji zmagi nad madžarskim Veszpremom osvojili končno tretje mesto na sklepnem turnirju evropske lige prvakov v Kölnu. Barcelona je bila na tekmi polfinalnih poražencev boljša od Veszprema s 26:25 (9:10).

BARCELONA - VESZPREM 26:25 (9:10)

Köln - Lanxess Arena, gledalcev: 20.000, sodnika: Gouško in Repkin (oba Belorusija).

Barcelona: Šterbik, Šarić, Nöddesbo, Lorenzana 2, Tomas, Entrerrios, Sorhaindo, Sarmiento 6, Bengoechea, Gurbindo, Rutenka 11 (7), Karabatić 4, Lazarov 3.

Veszprem: Fazekas, Alilović, Vilovski 2, Gulyas 2, G. Ivancsik 1, Schuch, T. Ivancsik, Ruesga 2, Ilić 7 (4), Mocsai, Nagy 5, Jamali 2, Ugalde 1, Rodriguez 4.

Sedemmetrovke: Barcelona 8 (7), Veszprem 6 (4).

Izključitve: Barcelona 0 minut, Veszprem 6 minut.

Tekma osmoljenih polfinalnih ekip na letošnjem sklepnem turnirju se je končala z zmagoslavjem osemkratnega evropskega prvaka iz katalonske prestolnice. Obe zasedbi pa razočarani zapuščata Köln, saj sta pričakovali nastop v velikem finalu, kamor sta se uvrstili nemški ekipi iz Kiela in Flensburga.

V prvem polčasu "malega finala" se je odvijal izenačen boj, drugo polovico tekme pa so bolje začeli naši vzhodni sosedi, ki so v 35. minuti povedli s 13:9. Barcelona je le tri minute zatem tekmo postavila v začetno izhodišče (13:13), v 52. minuti povišala na 22:20, majhno zalogo v zadetkih pa ohranila do konca dvoboja.

V španski ekipi je bil najbolj učinkovit nekdanji slovenski reprezentant Sergej Rutenka z enajstimi goli, v madžarski pa Momir Ilić s sedmimi zadetki.