24. 9. 2014

Riko Ribnica - Celje Pivovarna Laško 22:38 (9:17)

Na prvi tekmi četrtega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Riko Ribnica in Celje Pivovarna Laško. Na derbiju do te tekme neporaženih ekip so bili boljši Celjani, ki so zmagali kar s 16 goli razlike - končni rezultat je bil 38:22 (17:9).

RIKO RIBNICA - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 22:38 (9:17)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 450, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Palačković (Ljubljana).

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 4 (1), Fink 3, Atanasov 1, Merhar, Grebenc 6, Henigman, Nosan 3 (2), Andoljšek 1, Pucelj 2, Skušek 1, Knavs 1, Markovič, Batinič, Košmrlj.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 1, Ivić 2, Janc 5, Razgor 2 (2), Marguč 2, Poteko 2, Miklavčič 2, Slišković 1, Zarabec 6, Kodrin 2, Pešić 1, Kasal 2, Žvižej 10 (1), Kastelic.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 4 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (3).

Izključitve: Riko Ribnica 8 minut, Celje Pivovarna Laško 14 minut.

Rdeč karton: Blagotinšek (Celje Pivovarna Laško, 48. minuta).

Rokometaši iz dežele suhe robe so pred dvobojem s Celjani napovedovali srdit boj za zmago. A že po nekaj minutah igre spoznali, da proti državnim in pokalnim prvakom, ki bodo konec tega tedna v svojem Zlatorogu igrali premierno tekmo v ligi prvakov v tej sezoni proti makedonskemu Vardarju iz Skopja, nimajo niti najmanjših možnosti za zmago.

Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so si že po nekaj minutah igre priigrali vodstvo 4:0, v nadaljevanju pa postopoma višali prednost. V 23. minuti je njihova razlika v zadetih in prejetih golov znašala deset golov (16:6).

V 40. minuti so Celjani vodstvo povišali že na +14 (26:12). Najvišjo prednost - 17 golov - pa so si priigrali v končnici tekme (37:20).

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Luka Žvižej z desetimi in Miha Zarabec s šestimi goli, v ribniški pa je Jan Grebenc dosegel šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 1. oktobra, gostila Krško, ribniška pa bo v soboto, 4. oktobra, gostovala v Sevnici.